Ubraňte se pokušení

Napsal

Ubraňte se pokušení

Se zdravou výživou to není třeba přehánět a občas si můžeme nějaký ten prohřešek dopřát. Ale pozor, aby se z občasného mlsání nestala závislost. V dnešním článku vám poradíme jak zhřešit, ale nepodlehnout.

Životní styl versus zdravé stravování

Zdravý životní styl neznamená jen zdravé stravování, ale především celkovou psychickou pohodu. Pokud k ní potřebujete svůj pravidelný kousek čokolády nebo příležitostnou návštěvu fast foodu, je to v pořádku. Důležité je udržet prohřešky pod kontrolou.

Rychlé občerstvení

Chystáte-li se obědvat „jen něco bleskově“, zvažte, co si objednáte. I z nezdravých jídel se dá vybrat menší zlo. Když máte chuť na pizzu, dejte si ji s mozzarellou a rajčaty a k hamburgeru chroupejte jen zeleninový salát. Nezdravá jídla nezpůsobí tolik škody, když si je dopřejete maximálně jednou za měsíc a nejpozději dvě hodiny před spaním. Vaše tělo potřebuje dostatek času, aby kalorickou bombu strávilo.

Čokoláda

Obsahuje látky, které jsou návykové. Pokud se bez ní neobejdete, vybírejte si jen kvalitní tmavé druhy s obsahem minimálně 70 % kakaa. Až na ni zase dostanete chuť, odlomte si malý kousek a nechte ho pomalu rozpustit v ústech.

Uzeniny

I když patří mezi jedny z viníků obezity, mnohé z nás je konzumují bez omezení. Uzeniny obsahují mastné kyseliny, jež organismus nedokáže zpracovat, a ty potom brání ve vylučování jedovatých látek z těla. Omezte jejich množství a vybírejte si jen dietní. Pozor, i uzeniny můžou vytvořit závislost.

Jak si pomoci

Pokud vám nepomůže pohrozit a zakázat si návykové látky, pak právě pro vás máme jiné a možná že lepší řešení. Zaveďte si blok, který nazvete například : Blok hříchů nebo nějak podobně. Tam si piště přesně to, čím jste dohodu porušila. Uveďte datum, hodinu, název „dobroty“ a kde jste si ji koupila. Když to budete mít pěkně sepsané v jednom řádku, jděte před zrcadlo a tam se na sebe pěkně zašklebte. Myslete si při tom, že se tak tváříte na prodavače, který vám umožnil zhřešit. Hned se vám uleví.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *