Trable s nohama vyřeší oleje, bylinky i jídlo
Napsal Marks
S bolestmi nohou se setkáváme dnes a denně. Jednou nás píchne v koleni, po druhé cítíme škubání ve stehně nebo si při sportu natáhneme lýtkový sval. Zkrátka stačí špatný pohyb a dávají o sobě patřičně vědět.
Jak problémy vznikají?
Potíže s dolními končetinami mohou být důsledkem problémů souvisejících nejen s klouby, ale také se ztuhlostí svalů, případně se zhoršeným prokrvením končetin. Podle východní medicíny se při pomalejším metabolismu, což se týká hlavně obézních lidí, ukládají odpadní látky například ve svalové hmotě a v kloubech. Proto se může stát, že nepříjemnou bolest způsobí nahromaděná kyselina močová v krvi nebo tuk. Z těchto problémů se poté může vyvinout například artróza či dna.
Nohy uzdraví některé potraviny
Masáže pomohou zlepšit krevní a lymfatický oběh, ale pokud příčina v podobě ukládání toxinů trvá, jejich účinek je pouze dočasný. Řešením je pak úprava stravy a detoxikace, tedy očista celkového organismu. Ze stravy je pak vhodné na nutnou dobu vyloučit vepřové maso, mořské plody, dále tvrdé a tavené sýry, jogurty, vnitřnosti, ze zeleniny jsou to rajčata, papriky, lilek a překvapivě i brambory. Pamatujte však na to, že večeřet můžete pouze do 18. hodiny.
Čas od času dodržujte očistné dny. V praxi to pak vypadá tak, že zkrátka jíte jenom zeleninu, například polévky z kořenové zeleniny. Celý den si však můžete pochutnávat na zeleninových šťávách, které lze podávat po 2 dcl každé dvě hodiny.
Naolejujte se
To je samozřejmě přehnaný termín. Na druhou stranu je například ájurvédský olej vynikající na odstranění zánětů kloubů a léčí ztuhlost svalů. Obsahuje totiž bylinky jako kurkumu, eukalyptus. Vhodné jsou samozřejmě i další oleje, například sezamový nebo gandapuro. Oba stimulují, zahřívají, prokrvují a regenerují unavené a bolestivé svaly a klouby. Oleje můžete použít nejen nepříjemnou masáž, ale také na léčivou minimálně desetiminutovou koupel.
Bylinky na všechno
I zde můžete využít léčivé síly bylinek. Z bylinných přípravků na detoxikaci působí směs tří bylin triphala, báchor hlíznatý (musta), který uvolňuje svalové napětí a má protizánětlivý účinek na klouby, dále pomáhá i pravidelné popíjení pampeliškového čaje po dobu šesti týdnů. Pampelišky sbírejte zároveň s listy před odkvetením, usušte a připravujte si z nich denně výtečný čaj. Pokud na sběr moc nejste, pampeliškový čaj si lze koupit i v lékárnách.
Recommended Posts
Umělá inteligence ve zdravotnictví: Diagnostika a léčba budoucnosti
09 července, 2024
Co je Scallion Latte?
03 července, 2024
Co je Hot Girl Walk, jak vznikl a jak s tím začít?
29 května, 2024