Trable s citlivou pletí

Napsal

Trable s citlivou pletíTaké máte potíže s citlivou pletí? Denně v zrcadle vídáte ustaraný obličej, navíc zarudlý, suchý, s pupínky i se začínajícími vráskami? Pak vězte, že tento problém nepůsobí pouze genetika, ale také experimentování s nejrůznějšími značkami kosmetiky, které evidentně vaší pleti nevyhovovaly.

Nepoužívejte agresivní kosmetiku

Jaká že to je? Právě ta, která obsahuje alkohol, konzervační látky, aroma a také barviva. Pokud kupujete přírodní kosmetiku, také byste při výběru měla zbystřit pozornost. Není nikde zaručeno, že to, co je čistě přírodní, ještě nebude dráždit. Může se totiž stát, že vaše pleť bude nepříjemně reagovat na určitou přírodní složku, například z bylinek je to nejčastěji heřmánek.

Méně je více

Kosmetičky by u tohoto bodu jistě zvedly varovný prst. Mnoho žen totiž svou pleť kosmetickými přípravky, byť drahými a kvalitním, příliš zatěžuje. Pleť by se měla hlavně pečlivě vyčistit, což je základ jejího zdraví. Také platí, že kosmetika by se neměla často střídat. Odborníci v tomto případě radí, zůstat u ověřeného prostředku třeba i několik let a nepodléhat novinkám z reklamy. Pokud máte ráda krémy, vybírejte pouze hypoalergenní nebo speciální pro citlivou pleť.

Nebezpečí číhá z ručníků i z rukou

Určitě jste si všimla, že citlivá pleť reaguje na vše, co se jí jen nepatrně dotkne. Proto by se obličej měl otírat froté ručníkem jen velmi opatrně. Citlivou pleť také poškozuje mechanický otěr či tlak. Mnoho žen navíc trpí zlozvykem například opírat si tvář do dlaní nebo dokonce obličej si mnout. Nečistoty se do pleti mohou dostat i tím, že si na něj sáhnete neumytýma rukama.

Rada: pokud chcete svou pleť co nejvíce šetřit, pak používejte pouze jemné ručníky a obličej sušte spíše oklepáváním. Ošetřující či zklidňující krémy roztírejte velmi opatrně a lehce.

Pomoc z přírodní lékárny

Černý bez je více než pohlazením pro citlivou pleť. Vyzkoušejte náš tip: 1 polévkovou lžíci bezových květu spaříme vodou, necháme asi 10 minut vylouhovat a vznikl čaj pak používáme na jemné potření pleti jako pleťové tonikum či jím obličej rovnou jemně omýváme. Stejným způsobem můžeme použít také měsíček lékařský.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *