Tipy pro zdravou pleť

Napsal
Krásná pleť bez jediné chybičky  je snem snad každé ženy. Ne všem ale byla do vínku dána bezchybná pleť,  která by k dokonalosti nepotřebovala žádnou péči. Možná i vy závidíte bezchybnou pleť modelkám z titulních stran časopisů a tajně sníte o tom, že i vaše tvář bude vypadat stejně. Proč o tom ale jenom snít? Možná je neznáte ty správné tipy pro zdravou pleť!
shutterstock_405304690
Toužíte po krásné pleti? Ptáte se sami sebe, jak docílit toho, aby bylo na první pohled patrné, že o sebe pečujete? Pak si nenechte ujít následující řádky, které vám prozradí tipy pro zdravou pleť!

Tipy pro zdravou pleť, aneb jak docílit dokonalosti

Nepatříte k ženám, jejichž pleť je bezchybná? Tak v tom případě je náš dnešní článek určený právě vám! Pojďte se společně s námi podívat na to, jak se o svou pleť správně starat. Není to těžké – chce to jen vědět jak na to!

Tip první: zdravá strava

Ačkoli si to možná neuvědomujete, na vzhledu vaší pleti má velký vliv i to, co jíte. Nevhodná strava může mít za následek ztrátu barvy a mnohé nedokonalosti v obličeji. Není proto od věci zamyslet se nad správným jídelníčkem, který by měl obsahovat hodně vitamínů, minerálů a prospěšných látek. Do jídelníčku proto doporučujeme zařadit zeleninu, ovoce, ořechy a luštěniny

Tip druhý: dostatek spánku

Každý dospělý člověk potřebuje minimálně sedm hodin spánku denně. Ne vždy se nám ale podaří dostat se do postele včas. Někdy nám naše starosti a povinnosti zabrání jít si lehnout do postele dříve. Nemělo by to být ale pravidlem! Pokud se budete ve spánku šidit, budete hodně ponocovat a málo spát, pak se to logicky projeví na vzhledu vaší pleti a pokožky. Dopřejte si alespoň sedm hodin zdravého spánku denně, díky čemuž bude vaše pleť krásná a vy příjemně odpočatá a bez kruhů pod očima.

Tip třetí: důkladné odličování

Make-up v dnešní době používá drtivá většina žen. Nezáleží na tom, zda si dáváte pouze rtěnku, oční stíny nebo tužku. V každém případě je důležité pleť pořádně odlíčit. Mnoho žen na toto pravidlo nedbá. Možná jste se i vy někdy vrátila domů pozdě v noci a už se vám nechtělo stát dalších deset minut u zrcadla. Do postele jste proto odešla nalíčená – a to je chyba! Spánek s vrstvou make-upu je to nejhorší co s pletí můžete udělat. Ucpávají se tak póry, což může mít za následek vznik nepříjemného a nevzhledného akné.

Tip čtvrtý: pitný režim

Mezi tipy pro zdravou pleť patří i důsledné dodržování pitného režimu. Možná byste se divili, ale i tak obyčejná věc jako je voda, dokáže se vzhledem vaší pokožky hotové zázraky. Ne nadarmo se říká, že by každý dospělý člověk měl vypít alespoň dva a půl litru vody denně. Čistá voda dodá vaší pokožce potřebnou hydrataci a pomůže odplavit škodlivé látky pryč z těla, neboť právě ty mají za následek vznik nepříjemného akné či kožních problémů.

Tip pátý: bakterie

Velkým nešvarem, kterému se čas od času nevyhne nikdo z nás,je mačkání pupínků na obličeji. Určitě i vy znáte situaci, kdy se vám na tváři udělá nevzhledný beďar, kterého se chcete co nejrychleji zbavit. Takže si pupínek jednoduše vymáčkne. Což o to, na tom by nebylo nic až tak špatného. Důležité ale je dodržet správné zásady hygieny. Měli byste mít čisté ruce a pokud možno odlíčený obličej. Jedině tak se vám do čerstvé rány a nezanese bakterie, která by mohla napáchat více škody nežli užitku.
Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *