Tipy na letní brigády

Letní brigády mají mnoho výhod, hlavně že získáte pracovní zkušenost, vyděláte si nějaké peníze a budete tak mít možnost zbytek léta si pořádně užít. Většina zajímavých pracovních pozic se ovšem rychle obsadí a proto je důležité připravit si životopis a domluvit si pohovory co nejdříve.

Na letní měsíce najímá až 25% společností krátkodobé pracovníky, takže se vaše šance na brigádu přes léto zvyšují. Nejvíce pracovních příležitostí je pravidelně v obchodech, kavárnách a hotelech, nebo jako obsluha stroje na výrobu zmrzliny. Ale i na festivalových akcích a koncertech po celé České republice se vám podaří najít dobře placené jednorázové brigády.

Léto na venkově – práce spojená se zábavou

Tradičně oblíbená mezi mladými je brigáda na letním sběru různých zemědělských plodin, například na chmelu. Na takovou brigádu je dobré vyrazit s partou kamarádů, díky kterým vám bude práce rychleji utíkat a budete mít čas i na vlastní zábavu.

Pokud máte dobrý vztah ke zvířatům, můžete nejen pomáhat na statcích či na farmách, můžete se starat o domácí mazlíčky v době, kdy rodiny odjíždí na dovolenou. Lidé se zpravidla obrací s prosbou na prověřené weby, které tyto služby nabízí. Zaregistrujte se a pusťte se do toho,

Prázdniny jsou příležitostí pro práci s dětmi

Jestli využíváte prázdniny ke sbírání zkušeností v oboru, hlavně pro budoucí pedagogy je skvělou letní brigádou místo vedoucího oddílu na letním táboře. I tohle je jedna z těch vysněných brigád, kdy si vyděláte peníze a přitom si užijete bezva zábavu.

Stejně oblíbené je hlídání dětí v rodinách, kde jsou rodiče přes léto pracovně vytížení. Navíc, pokud si k vám rodiče dětí vypěstují důvěru, můžete si brigádu zajistit na déle, než jen na prázdniny.

Letní stáže

V případě, že máte zájem o stáž u výrobní nebo obchodní společnosti, je vhodné kontaktovat manažera organizace s dostatečným časovým předstihem. Zavolejte, nebo pošlete e-mail s žádostí o informace týkající se stáží a letních pracovních příležitostí a nezapomeňte zmínit vaše úmysly. Možná právě díky takové letní brigádě si najdete práci, které se opravdu budete chtít v budoucnu věnovat. Možná právě brigáda odstartuje vaši kariéru v dané firmě po ukončení studia.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *