Těmto chybám se při líčení vyhněte

Napsal

Líčení k ženám patří stejně tak neodlučitelně jako třeba kabelky. Po líčidlech tak každý den sahá drtivá většina žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Snad každá z nás by chtěla znát osvědčený recept na krásu, ke které by nebyl potřeba make-up, oční linky, rtěnka nebo tvářenka. Bohužel ne všem bylo shůry dáno vypadat od přírody dokonale…

shutterstock_113000995

Ačkoli se možná na první pohled zdá, že líčení není až taková věda, byli byste nemile překvapeni, kolik žen a dívek dělá v tomto ohledu chyby. Možná se i vy dopouštíte přešlapů, díky kterým si zbytečně přidáváte léta. Pojďme si tedy říci, na co si dát pozor a jakým omylům se vyhnout.

Nejčastější chyby v líčení

Nehledejte v tom vědu, žádná tam není. Nemusíte se učit složité postupy, účastnit se kurzů a i přesto se dokážete nalíčit tak, abyste se cítila dobře a především se sama sobě líbila. Bohatě vám postačí, pokud si dáte pozor na následující přešlapy v líčení.

 • Silná vrstva make-upu

  Make-up je bezesporu užitečná a velice šikovná věc, která nám umožňuje pleť krásně sjednotit a zamaskovat její drobné nedokonalosti. Hodně žen to ale ve snaze dopracovat se k perfektnímu vzhledu přežene natolik, že ve finále díky zbytečné vrstvě make-upu vypadají jako voskové figuríny a jejich vizáž tak ani trochu nepůsobí přirozeně. Make-up proto používejte s mírou, nic se totiž nemá přehánět.

 • Světlé kruhy pod očima

  Bujará noc, nespavost nebo starosti se na naší pleti projeví například i tak, že se nám pod očima vytvoří nevzhlední tmavé kruhy, které se většina z nás snaží zamaskovat co možná největší vrstvou korektoru. Ačkoli se snažíme kruhy pod očima skrýt, často to dopadne tak, že tmavé kruhy sice zmizí, ale místo toho na naší tváři vzniknou bílá místa a my tak vypadáme jako pandy. Ani s korektorem byste to proto neměli přehánět.

 • Tmavá rtěnka

  Byly doby, kdy tmavé rtěnky dobývaly přední příčky módních hitů a dokonce i v současnosti na ně mnoho žen nedá dopustit. Což o to, pokud si daná žena zvolí vhodný a slušivý odstín, pak nemůžeme vůbec nic vytknout. Problém ale nastane v případě, kdy jí odstín rtěnky nesedí a promění tak její ústa v přísnou čárku, na které navíc dokonale vyniknou vrásky a šupinky. A to rozhodně nevypadá dobře, ba naopak.

 • Hodně pudru

  Je sice pravda, že po nanesení make-upu bychom měli jeho vrstvu zafixovat pomocí pudru, ale pokud to přeženeme a na tvář si tak naneseme jeho nesmyslné množství, budeme působit uměle a dokonce možná i chlupatě. Velká vrstva pudru se navíc postará o to, že budete působit mnohem starší, než jste ve skutečnosti, což nemusí být vždycky k užitku.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *