Těchto věcí se na svých vlasech nikdy nedopouštějte

Krásné vlasy jsou korunou krásy každé ženy, jak se říká. I proto chce mít většina z nás zdravé a krásné vlasy ideálně každý den. Někdy na to ale nemáme čas, odpustíme si pár mytí, měníme často barvu vlasů nebo neustále dokola fixujeme účes. A tak se někdy uchylujeme k řešením, která nejsou tím nejlepším pro naše vlasy.

Lak na vlasy a žehlička nejsou kamarádi

K použití fixačních přípravků se přikláníme ve chvíli, kdy chceme, aby nám účes opravdu dlouho vydržel. Tím nejpoužívanějším je klasický lak na vlasy. Někdy ale na vlasy naneseme i tužidlo, objemový sprej, ochranu před teplem a nakonec zafixujeme právě lakem. Pokud si nemyjeme vlasy každý den, nános všech těchto produktů nám na vlasech zůstává. Učesat je a stáhnout do ohonu je naprosto v pořádku. Ale nikdy neumyté vlasy nežehlete, nekulmujte, nenatáčejte ani jinak neupravujte pomocí tepla.

Rychlý pomocník – suchý šampon

Občas se stane, že na umytí a vysušení vlasů zkrátka nemáme čas. Ráno tak v rychlosti sáhneme po suchém šamponu. Aby byl efekt správný, musíte ho nastříkat ke kořínkům, rukama vmasírovat a precizně vyčesat. Pro jeden den je to ideální řešení, jak účes osvěžit a zbavit se mastnoty. Jen ten pocit umytých vlasů chybí. Udržovat si suchým šamponem vlasy neumyté několik dní po sobě není nic dobrého, a to hlavně pro vlasovou pokožku. U té je potřeba soustředit se na šetrné mytí a ne zanášení několika vrstvami suchého šamponu.

Svědí vás pokožka? Tak si ji hlavně nedrbejte

Pokožka hlavy nás může občas svědit i bez ohledu na to, jestli je citlivá, s ekzémem, lupy nebo je zdravá. Stačí se trochu zapotit, víc dní si neumýt vlasy, používat různé fixační přípravky nebo suchý šampon. I když je to těžké vydržet, snažte se pokožku nedrbat. Tak si jí pouze podráždíte, a jakmile se začne hojit, bude svědit ještě více. Svědění pokožky nejlépe zmírníte umytím vlasů bez drhnutí a samozřejmě nezapomínejte šampon dokonale vypláchnout.

Odbarvit stačí odrosty

Asi nejvíc zabrat dostávají vlasy častým barvením či odbarvováním. Mít dlouhé a krásné blond vlasy není tak jednoduché. Nejhorší, co však pro své vlasy můžete udělat, je odbarvovat vždy celou délku. A nikdy neodbarvujte vlasy doma bez konzultace s kadeřníkem. Ideální ale je odbarvovat pouze odrosty a z délek vlasů stahovat žlutý podtón pomocí tónovacích šamponů.

Nemáte krásné vlasy, i když děláte vše správně?

Vybrat správnou péči o vlasy je občas téměř synonymem k alchymii ☺. Nejlepší je se o vhodné péči poradit s kadeřníkem nebo zkoušet produkty tak dlouho, dokud nenajdete takové, které svědčí vašim vlasům i pokožce hlavy.

Autor: www.holime.cz

Zdroj náhledového obrázku: Kourdakova Alena / Shutterstock.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *