Stylový exteriér a interiér můžete mít díky přírodnímu kameni. Jak a kde jej využít?

Napsal

Máte nový dům nebo provádíte rekonstrukci a uvažujete, čím byste ozvláštnili exteriér a interiér? Takové otázky jsou vždy velkou výzvou, ale v současné době je velice módní přírodní kámen. Ten lze využít jako dlažba nebo jako obklad, a to klidně v interiéru i v exteriéru. Jeho předností je nadčasový a moderní design, který se zároveň snoubí s kvalitou. Přírodní materiály jsou totiž vždy hodnotné a kvalitní samy o sobě. V neposlední řadě si rozhodně zamilujete prémiový vzhled, ale také vysokou životnost přírodních materiálů. Jedním z takových materiálů je travertin.

Travertinový obklad

Travertinový obklad

Využití travertinu v exteriérech

Tento přírodní kámen má řadu výhod. Mezi ně rozhodně patří jeho vlastnosti, které zajišťují mrazuvzdornost. Kromě toho díky vysoké pórovitosti na travertinové dlažbě jen tak neuklouznete. Mezi výhody exteriérové dlažby z přírodního kamene patří také skutečnost, že na ni můžete vstoupit, aniž byste se spálili, protože slunce dlažbu rozehřálo doběla. Přírodní kámen se totiž nezahřeje tak, jako klasická dlažba. Všechny tyto vlastnosti předurčují travertin k využití na:

  • Okolí bazénu
  • Terasách
  • Příjezdových cestách a chodníčcích

Zároveň se s ohledem na vlastnosti přírodního kamene nemusíte obávat o to, že byste měli s těmito plochami pracnou údržbu. To je přitom u obkladů v exteriérech často noční můra. Z travertinu v tomto ohledu ale budete nadšeni, protože nevyžaduje významně náročnou péči. Pokud budete mít kámen impregnován, tak navíc nevsakuje tekutiny, a tudíž neflekatí.

Luxusní travertin také v interiéru

Velkou výhodou přírodního kamene je také to, že jej můžete použít v podstatě kdekoliv. Najde si také cestu do vašeho luxusního interiéru. Můžete si tak vytvořit úžasný travertinový obklad, který rozhodně nebude působit levně. Velice často se používá při obložení krbové vložky, ale také třeba jako obklad do kuchyně.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *