Správná péče o vlasy

Napsal

SpSprávná péče o vlasyrávná péče o vlasy vyžaduje víc než pouhé mytí a česání. Vedle zdravé výživy je důležité i to, aby vlasy, a především kůže na hlavně měly dostatečný přísun vzduchu a světla. Stejně jako kůže pokrývající celé tělo závisí i zdraví kůže na hlavě na tom, zda může volně dýchat a zda je prostřednictvím světla stimulována látková výměna. Před příliš intenzivním slunečním svitem by však vlasy i kůže na hlavně měly být chráněny.

Mytí mastných nebo suchých vlasů

Jemným, šetrným přípravkem (určeným ke každodenní péči o vlasy) si můžete mastné vlasy mýt tak často, jak potřebujete. Šampon však naneste vždy jen jednou. Suché vlasy by se neměly mýt častěji než každé tři až čtyři dny. Kvalitní mytí vlasům dopřejete v případě, že zvolíte jemný šampon. Ten nedráždí pokožku hlavy a zároveň vlasy dobře ošetří. Nejlepší jsou vlasové přípravky s hodnotou pH mezi 5 až 7.

Zásady správného mytí vlasů

Ne příliš horká voda
Vlasy nikdy nemyjte ani neoplachujte příliš horkou vodou. Vysušuje totiž nejen pokožku na hlavě, ale také samotné vlasy.

Nanášení šamponu
Namočte si vlasy, do dlaně nalijte potřebné množství šamponu a zřeďte vodou tak, aby vznikla pěna. Tu pak rovnoměrně, zlehka a krouživými masážními pohyby vetřete do mokrých vlasů.

Oplachování

Jedno nešamponování většinou stačí. Když máte pocit, že jste z vlasů vymyli všechny nečistoty, začněte s oplachováním pěny. Kadeřníci a stylisté doporučují kadeře sprchovat jednu až dvě minuty.

Česání
Mokré vlasy nekartáčujete. Lepší je, pokud je rozčešete hřebenem s velkými řídkými zuby. Vyvarujete se tak jejich vytržení či případného zamotání.

Natáčení
Při navíjení vlasů na natáčky je třeba dbát na to, aby se konečky nepolámaly. Mokré vlasy jsou více než křehkém, a proto není divu, že se na nic často vytváří malé nenápadné uzlíky. Ke tvarování účesu můžete použít i zahřátou kulku či speciální vlasovou žehličku. Počítejte však s tím, že pravidelné „horké disciplíny“ mohou narušit tvar, kvalitu a v nejhorších případech i pevnost vlasu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *