Solárium : ano vs. ne

Napsal

Solárium : ano vs. ne Tričko na ramínka, sukýnka nad kolena, kapri kalhoty, halenka bez rukávů. Léto je na takové kousky oblečení štědré. Zatímco muži se nechají unášet různými představami, ženy často trápí jiný problém. Odhalené části těla jsou po zimě příliš bledé. Vynikajícím řešením je proto solárium. Kůži nádherně zbarví do hněda a vy vypadáte jako po návratu z exotické dovolené.

Pokud se na dovolenou přece jen chystáte, návštěva solária vaší pokožce prospěje. V kombinaci s beta-karotenem tvoří soláriu základ pro neodbytné sluneční paprsky.
Kromě krásné pokožky solárium přináší i řadu problémů, které v organismu mohou napáchat nemalé škody.

Solárium – proč ano!

Je vědecky dokázáno, že ultrafialové paprsky v soláriu působí blahodárně na celkovou psychiku člověka. Zejména pokud ho navštěvujete během celého roku. Ultrafialové záření napomáhá organismu zůstat v dobré kondici. Podobně jako sluneční paprsky, i solárium zvyšuje sexuální aktivitu, upevňuje se obranyschopnost organismu, zrychluje metabolismus a vitamín D3 působí nejen proti depresi, ale také má vynikající vliv na kostní tkáň.

Solárium – proč ne!

Návštěva solária kromě pozitivního vlivu přináší i několik negativ. Totéž ultrafialové záření, které pomáhá organismu, mu současně škodí. Vysychá kolagen, čehož důsledkem je rychlejší stárnutí kůže, vznikají vrásky, vlasy jsou křehčí a lámou se. No co je nejzávažnější problém – podle odborníků ultrafialové záření způsobuje rakovinu kůže. 
 
Nic však není jen černé nebo bílé. Pokud znáte zásady a pravidla návštěvy solária, můžete předejít mnoha problémům

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *