Skoncujte s pocením jednou provždy

Napsal

Možná byste se divili, ale s pocením se v různých koutech světa bojuje různě. Zatímco v některých oblastech potírají kůži v podpaží kamencovými krystaly, v Rusku si na ni dávají jablečný ocet. Vy se ale experimentů nebojte. Přinášíme více informací o deodorantech, abyste se v nabídce drogerií neztratila.78652665

Deodorant dnes patří k základní kosmetické výbavě každé ženy a doufejme, že i muže. Problém je v tom, že se každý člověk potí jinak, a proto bychom měli vybírat takové výrobky, které přesně odpovídají našim potřebám.

Z čeho vybírat

Na trhu je k dostání prakticky jakákoliv forma deodorantu. Vybírat můžete z tuhých, tekutých, gelových, roll-onů, sprejů. Zásadní je, co vám je více příjemné, a zda-li máte citlivou pokožku. Pokud ano, je potřeba vybírat takové výrobky, které budou minimálně parfemované. Ty vás ochrání proti pocení, ale nebudou výrazně vonět.

V čem je to kouzlo

Deodoranty obsahují jak látky, které zabraňují pocení, tak ty, které pomocí enzymů blokují bakterie. Právě bakterie způsobují onen nevábný zápach. Množí se v pokožce a narušují vlhkost, čímž vzniká kyselina mléčná, která pak pach uvolňuje.

Další základní složkou deodorantů je alkohol. Ten zamezuje nepříjemným pachům a pokožku chladí. Některé výrobky obsahují částečky křemene. Ty vás sice neochladí, ale zabraňují lepivému pocitu, který po použití deodorantu můžete mít.

139574264

Silné antiperspiranty

Běžné deodoranty nejsou rozhodně tak silné jako silný antiperspirant. Ten vytvoří na vaší kůži ochranný štít. Díky aluminiovým solím, které obsahuje, se póry stáhnou a odchází tak z těla menší množství tekutin. Člověk se pak potí o 50% méně. Je ale zřejmé, že takový nedostatek odvodnění může působit problémy. Pokožka vyvolává alergické reakce, může se i zanítit. Antiperspiranty proto určitě nejsou vhodné pro ty, kteří mají citlivou pokožku.

Kdy jej použít

Deodoranty zásadně aplikujte na suchou a čistou kůži. Pokud už se potíte, nespraví to ani ten nejlepší výrobek. Pamatujte, že 12 hodin po oholení se deodorant nemá používat. Pokud jej aplikujete hned, může to vést k podráždění a alergické reakci.

Pamatujte, že i když je pro vás pocení obtěžující, je pro vaše tělo nesmírně důležité. Denně odvede až dva litry tekutin. Není proto divu, že je pokožka v podpaží extrémně namáhaná. A z toho důvodu dávejte při výběru deodorantu pozor – ani tak nesejde na vůni, jako na obsažených látkách.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *