Skin cycling: Trend, který vás naučí, jak správně pečovat o svou pleť

Napsal

Péče o pleť je velkým tématem. Nabízí se spousta různých metod a produktů, které slibují zářivou a zdravou pleť. Skin cycling nabízí jednoduchý způsob, jak své pleti dopřát to nejlepší. Jde o cyklus, který je navržen pro tu nejlepší péči o pleť.

Skin cycling

Tento trend si získal popularitu, a to i mezi dermatology. Vybrat si správný produkt pro svou pleť je samo o sobě složité. Ovšem velmi důležité je také to, kdy danou kosmetiku používat. Proto se ujal skin cycling. Jde o jednoduchý proces – cyklus, který je zaměřen na každodenní péči o pleť. Je rozdělen na čtyři večery, během kterých je vhodná různá péče. Pak jen stačí tento cyklus opakovat.

Večer číslo 1

První den je věnován peelingu. Připravte se na vyčištění pórů a odstranění odumřelých kožních buněk. Nejprve obličej vyčistěte jemným čistícím produktem a pokožku osušte. Poté je vhodné použít chemický exfoliant – sérum s obsahem alfa- nebo beta-hydroxykyseliny. Mnohdy jsou využívány fyzické peelingy, tedy kosmetika s obsahem hrubších částic, které mechanicky odstraňují nečistoty a odumřelou kůži. Ty jsou však často příliš agresivní. Proto můžete zvolit raději chemický peeling.

Pokud se objeví pálení, zarudnutí či podráždění, produkt z obličeje rychle smyjte. Je třeba volit jemné produkty vhodné pro vaši pokožku. Objevit se může lehké brnění, které však neznačí nic špatného. Po ošetření pleti peelingem nezapomeňte na hydratační krém, který přes noc pleť vyživí a hydratuje.

Večer číslo 2

Druhý večer je zaměřen na kosmetiku s retionidy. Ty pomáhají urychlit přeměnu kožních buněk. Jde o produkty na bázi vitamínu A, které mohou pomoci i s léčbou mírného akné, zmírňuje hyperpigmentaci a jizvy po akné a snižuje výskyt jemných linek a vrásek.

Opět je velmi důležité obličej nejprve vyčistit a osušit. Je důležité, aby pokožka byla opravdu suchá před aplikací retinoidů. Vlhká pokožka totiž zvyšuje pronikání retionidu, což může u lidí s citlivou pokožkou vést k podráždění. Na celý obličej budete potřebovat pouze množství produktu o velikosti hrášku.

Pokud jste dosud retinoid nepoužívala, naneste nejprve slabou vrstvu hydratačního krému na citlivá místa (pod očima, kolem koutků úst, u nosních dírek a na krku). Poté aplikujte retinoid a navrch aplikujte další vrstvu hydratačního krému. Tato „sendvičová“ technika vytváří ochrannou bariéru, která pomáhá redukovat nežádoucí účinky jako je loupání a suchost. Pokožka si nejprve vytváří určitou toleranci. Důvěřujte procesu a buďte konzistentní, vedlejší účinky by měly časem vymizet.

Večer číslo 3 a 4

Během prvních dvou dní pokožka dostala poměrně zabrat. Proto přichází čas na regeneraci. Opět je vhodné pokožku jemně vyčistit, přidat můžete také hydratační sérum či jiný oblíbený produkt pro hydrataci. Vybírejte však produkty, které neobsahují výše zmíněné aktivní složky. Vhodné jsou produkty bez parfemace, kyseliny hyaluronové, glycerinu a ceramidů. Díky tomu bude pokožka moci regenerovat.

Hlavní výhody

Skin cycling může být opravdu účinný, protože dává vaší pokožce šanci se mezi jednotlivými ošetřeními zahojit a připravit na další péči. Pelingová séra a retinoidy jsou silné, vysoce účinné produkty. Při příliš častém používání však mohou být pro mnoho lidí velmi dráždivé. Příliš časté nanášení může v podstatě vést k citlivé, napjaté nebo suché pokožce. Díky skin cyclingu dostanete z produktů to nejlepší, přičemž minimalizujete riziko nepříjemných vedlejších účinků.

Při péči o pleť je méně někdy více. Nemá smysl pleť zatěžovat mnoha kosmetickými produkty. Mnohem lepší je rozdělit svou rutinu do několika dní. Pleť tak získá prostor pro regeneraci. Dosáhnete tak mnohem lepších výsledků.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *