Signály, že by vám prospěla změna zaměstnání

Napsal

Chodíte-li do práce s odporem, každé ráno se probouzíte s bolestmi žaludku, nerozumíte si s kolegy a vaše pracovní náplň vás upřímně ani moc nebaví, pak by vám možná prospěla změna zaměstnání, se kterou by se do vašeho života vnesl úplně nový nádech. Nikde není psáno, že na tomtéž místě musíte zůstat věčně. Pokud se trápíte, práce vám nejde, nebaví vás nebo se na pracovišti jednoduše necítíte dobře, nemá cenu čekat na zázrak, že se to třeba jednoho dne změní. S největší pravděpodobností ne. Jestliže se poznáte v následujících signálech, pak byste se měli vážně zamyslet, jestli by nebylo od věci odejít. Uvidíte, že vám změna zaměstnání jedině prospěje!

shutterstock_332695337

Jak poznáte, že by vám prospěla změna zaměstnání?

Našli jsme pro vás několik signálů, které naznačují, že vaše stávající práce není nic pro vás. Nebojte se tedy upřímně zamyslet nad tím, jestli má vaše aktuální zaměstnání právě ve vašem případě dobré vyhlídky do budoucna.

  • Vaše pracovní náplň vás nenaplňuje

    Den co den děláte tu samou činnost, kterou vykonáváte tak nějak ze setrvačnosti. Pracovní náplň vám vůbec nic neříká, nebaví vás a zadané úkoly plníte spíše s odporem, což se mnohdy projeví i na výsledcích. Zkrátka to není to pravé ořechové, čemu byste se chtěli věnovat. Tak proč setrváváte na místě, které je pro vás spíše přítěží? Má cenu chodit každý den do práce, kde vás nutí dělat to, čemu nerozumíte, v čem se neorientujete a co vás nenaplňuje? My říkáme jednoznačné ne!

  • Nekomunikujete s kolegy

    Nezáleží na tom, zda pracujete jednotlivě nebo jste součástí nějakého týmu. Se svými kolegy zkrátka vycházet musíte, protože v práci je to především o lidech. Pokud ve vás vaši kolegové vzbuzují špatní pocity, nerozumíte si s nimi a v podstatě spolu v práci ani nekomunikujete, pak je více než logické, že se vám v zaměstnání nelíbí. Uvědomte si, že člověk je tvor společenský a kontakt s ostatními lidmi potřebuje. Jasně, nemusíte trávit hodiny u kafíčka s kolegyní od vedle, ale alespoň pár slov byste spolu prohodit měli.

  • Neposunujete se vpřed

    Dalším jasný signálem, toho, že by vám jednoznačně prospěla změna zaměstnání, je kariérní růst. Nebo spíše nerůst, dá-li se to tak nazvat. Ať už pracujete v jakémkoli odvětví a vykonáváte jakoukoli činnost, měli byste sami na sobě vidět nějaký posun v před. Nemusí se zrovna jednat o povýšení nebo zlepšení platu, bohatě postačí, když se naučíte něco nového, zlepšíte se v nějaké dovednosti a sami se sebou budete spokojeni. Pokud jste ale v tomtéž zaměstnání již delší dobu a nezaznamenali jste žádný osobní pokrok, pak by asi bylo lepší odejít jinam.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *