Second hand – studnice mnoha nápadů

Napsal

Second hand – studnice mnoha nápadůSecond hand neboli obchod se zbožím z druhé ruky vnímá každý trochu z odlišného pohledu. Někteří lidé se těmto druhům obchodů vyhybají velkým obloukem, protože jim nošení oblečení po zcela neznámých osobách přijde nevkusné. Na druhou stranu existují lidé, kteří do „sekáče“ chodí jenom proto, aby v něm pokaždé nalezli nějaký nový tip oblečení do šatníku. Jak jste na tom vy?

Second hand – sekáč

Second hand funguje na zcela jednoduchém principu. Zkrátka, aby se lidé vyhnuli vyhazování oblečení, které může dále ještě bez problémů sloužit, prodají ho za pár peněz do „sekáče“, kde si je může zase někdo koupit. V České republice jich existuje nepočítaně a je fakt, že se v něm najdou všelijaké druhy ošacení.

Co od „sekáče“ očekávat

Second handů u nás naleznete pomnohu a navíc mohou být i různě kvalitní. Některé mohou vskutku připomínat vetešnictví, kde se nenachází pouze starší věci, pro které si přijdou jedině znalci. Na druhou stranu můžete objevit ale skvělý „sekáč“ se kvalitním oblečením, jenž vám hned padne do oka. Najednou se nebudete moci rozhodnout, co si vybrat, protože vše stojí jen pár kaček. Občas pro nás není jednoduché kupovat levné a zároveň kvalitní oblečení.
Dokonce je známo, že některé ženy soutěží o to, jaké skvosty v second handu objeví, aby tak v levné módě mohly konkurovat svým kamarádkám. Mnohdy se pak mohou chlubit svými úlovky a dávat na obdiv, jak levně a přitom vkusně dokáží nakupovat.

I celebrity utrácí v second handu

Máte dojem, že vybírání oblečení v second handu je zvykem pouze chudých lidí? Jste na omylu. Do takových obchodů často zavítají i celebrity, které si na nedostatek peněz rozhodně nemohou stěžovat. Jaký je hlavní důvod? Zcela jednoduchý. Hledají neotřelé a originální věci nebo doplňky, které potom dodají šmrnci jejich luxusnímu oblečení.

Nebojte se změn a předsudků a vyrazte se podívat do second handů. Budete mile překvapená. Určitě tam najdete hezký obleček, který vám padne jako ulitý a nebude vás stát majlant.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *