Jak se ve vztahu vyrovnat se žárlivostí partnera?

Napsal

Ačkoli hodně lidí žárlivost považuje za pravý důkaz lásky a oddanosti k milovanému člověku, jsou mezi námi i tací, kteří si díky žárlivosti partnera prožili hotová muka. Ona je totiž žárlivost a žárlivost…

Tu a tam projevit známky žárlivosti rozhodně není na škodu, alespoň se váš partner utvrdí v tom, že vaše srdce bije stále jen pro něj. Nesmí to ale přecházet do extrému, kdy se podobné projevy stávají spíše přítěží a snaha vyrovnat se s žárlivostí partnera je čím dál těžší. Jestliže i vy žijete po boku žárlivé polovičky, ale nechcete se rozejít, pak se podívejte na tipy, které jsme pro vás ukryli do dnešního článku.

Poperte se s žárlivostí partnera s chladnou hlavou

Zatímco někdy nás projev žárlivosti dokáže potěšit, jindy už je to takový extrém, že dokonce přemýšlíme nad tím, že partnera opustíme. V mnoha vztazích je totiž jeden z partnerů natolik žárlivý, že toho druhého omezuje, citově jej vydírá nebo mu dokonce fyzicky ubližuje – a to je špatně! Jestliže ale nechcete lásku svého života opustit, že i přes přehnané projevy žárlivosti je to v jádru dobrý člověk, inspirujte se našimi tipy, jak se s žárlivostí partnera poprat s chladnou hlavou.

Tip první: Jednejte v klidu

Jsou žárlivé scény u vás doma velmi častým jevem? Vedou výbuchy vašeho partnera a jeho podezřívavost často až k hádce, kdy to nevydržíte a začnete křičet? Pak věřte, že tímto jednáním akorát tak přiléváte do ohně. Víte přece jak se říká “za pravdu se každý zlobí”, proto když vás partner z něčeho osočuje a vy se bráníte, probouzíte v něm pocit, že má pravdu. Proto ve chvíli, kdy opět přijde žárlivá scéna, jednejte v klidu, nehádejte se a mluvte na svého partnera tichým hlasem.

Tip druhý: Ignorujte

Pokud to půjde, snažte se žárlivé projevy vaší polovičky naprosto ignorovat. Neodpovídejte, nekruťte nevěřícně hlavou, nepronášejte žádné poznámky, nerýpejte ani si z něho nedělejte srandu. Zkrátka mlčte a vyzkoušejte, zda na něho tato technika bude platit. Může se totiž stát, že ho to ještě více vyburcuje.

Tip třetí: Smiřte se s tím

Pokud jste vstoupili do vztahu se žárlivcem a věděli jste o jeho povaze, pak vám v případě, kdy ho nechcete opustit, nezbývá nic jiného, než se s jeho chybami smířit a brát ho takového, jaký je. Ačkoli to není jednoduché a nám je více než jasné, že vám jeho výstupy či žárlivé osočování poleze na nervy, člověka nezměníte a z žárlivosti ho jen stěží vyléčíte.

 

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *