Rychlý úklid aneb nečekaná návštěva vás nerozhodí

Napsal

Nahlásila se vám nečekaně návštěva, a první, co se vám vybaví, je nepořádek, který doma máte? Nezoufejte, poradíme vám, na co se zaměřit, abyste s úklidem byla hotova raz dva.

Vchod

První dojem z vašeho domova udělá vchod a vstupní chodba. Proto začněte v této části, kdy odstraníte nečistoty z rohožky přede dveřmi, vysbíráte spadané listí z květin, které máte u vchodových dveří a nezapomeňte ani na dveře, které zbavte otisků, šmouh apod. Pokračujte dále na chodbu, kterou vysajte, popř. rychle vytřete, srovnejte boty, bundy a kabáty, a pokud se vám na poličce válí stará pošta, klíče a jiné zbytečnosti, srovnejte i to.

Obývací pokoj

Dále se soustřeďte na prostor, kde se obvykle s návštěvou scházíte, ve většině případů je to obývací pokoj. Chcete-li být efektivní, vezměte krabici nebo koš na prádlo a sesbírejte do něj vše, co nestihnete vrátit na původní místo. Během toho také narovnejte a načechrejte polštáře a složte přehozy. Po ruce mějte prachovku z mikrovlákna, abyste rychle utřela prach ze stolku i polic a skříněk.

Koupelna

Není zrovna příjemné jak pro hosty, tak pro vás, je přivést do špinavé koupelny. Jestliže se vám v koupelně válí make-upy, štětečky a jiná dekorativní kosmetika, kterou jste použila ráno, smeťte ji do šuplíku nebo krabice. Vezměte si dezinfekční ubrousky a otřete umyvadla a vše kolem. Vyčistěte zrcadla a ujistěte se, že toaleta je taktéž v pořádku. Zkontrolujte, zda je toaletní papír plně doplněný, vyndejte nové ručníky a nové mýdlo, nebo se ujistěte, že dávkovač mýdla je plný. Pokud máte čas, zameťte a vytřete podlahu.

Kuchyně

Každá návštěva téměř vždy nakoukne do vaší kuchyně. Proto se připravte a nenechte se překvapit. Špinavé nádobí dejte do myčky, popřípadě umyjte. Nemáte čas? Nevadí, jednoduše ho strčte na nezbytnou dobu do trouby. Pracovní plochu otřete dezinfekčním ubrouskem, vyčistěte dřez a setřete otisky prstů ze spotřebičů. Máte-li čas, rychle zameťte nebo vysajte podlahu a navlhčeným mopem odstraňte zjevné nečistoty.

Jakmile budete mít hotovo, stačí už jen provonět vzduch zapálenou vonnou svíčkou, zapněte hudbu a nachystejte si čisté sklenice a vyleštěte je. A teď už si můžete svou návštěvu užít.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *