Výhody parní pračky

Napsal

Uvažujete nad tím, že byste si pořídili parní pračku, ale nejste si tak úplně jistí, jestli se ta investice vyplatí? Co si budeme povídat, přestože jsou parní pračky na trhu už nějakou dobu, ještě stále nepatří k běžnému vybavení domácnosti. Důvod je jasný: pořád tak nějak nevíme, v čem je lepší než běžná automatka. Ty informace pro vás máme, tak posuďte sami, jestli koupit nebo ne.

Proč parní praní?

Jestliže máte prádlo s odolnými skvrnami, jistotu, že se opravdu vypere, máte až při použití teplot nad 60 stupňů. Někdy dokonce musíte použít vyvářku, tedy °teplotu nad 90°C. Takové teploty ale z dlouhodobého hlediska prádlo a oděvy ničí. Když ale perete na běžných 40 stupňů a přidáte páru, ta skvrny odstraní, prádlo osvěží (dokonce i luxusně zbaví pachů, aniž byste museli navolit celý prací program) a navíc krásně načechrá. Díky páře můžete přestat používat aviváž a přesto bude prádlo krásně nadýchané. Pára také oblečení vyrovná všechny sklady a pomačkání, takže se buď snadněji žehlí, nebo se nemusí vyžehlit vůbec.

Čistota i úspora

Parní praní se nemusíte bát použít i na jemné prádlo. Pára ohřeje vnitřek bubnu rychleji než vodu (navíc pomůže i s ohřevem vody) a díky tomu urychlí celý prací proces. Tím je šetrnější k prádlu a zároveň ušetří energii.

Nespornou výhodou je skutečnost, že si pára poradí s různými bakteriemi i alergeny. Prádlo z pračky vyndáte nejen čisté, ale v podstatě i dezinfikované, což oceníte u malých dětí a alergiků.

Naprostou vychytávkou jsou krátké refresh programy, které nemají prádlo vyprat, ale jen osvěžit. Máte-li oblečení načichlé například při vaření nebo při pobytu v zakouřených místnostech, ale přijde vám zbytečné ho kompletně vyprat, tento program to vyřeší. Prádlo načechrá a zbaví nepříjemných zápachů během necelé půlhodinky. A protože nepotřebujete žádnou aviváž, ušetříte i tento zbytečný náklad.

Share