Fitness je dřina i radost – Rozhovor s Bikinkou Klárkou

Téměř každá žena touží mít ideální křivky a vypadat svůdně. V poslední době se doslova roztrhnul pytel s fotografiemi mladých i starších osob, které se rozhodli zcela transformovat své tělo. Přiznejme si, že mnoho z nás nevěřícně na tyto fotografie zírá a říká si: podvod a photoshop.

Bikiny Fitness (2)

Pravdou je, že někdy se skutečně jedná o upravené fotografie, ale mnohdy také ne. A jen proto, že my nejsme schopni dosahovat určitých cílů, neznamená, že se to nedaří ostatním. Dnešní článek se bude věnovat mladé slečně, která se do svého cíle zakousla, jako buldok a během dvou let na sobě zapracovala tolik, že se z buřtíka, stala soutěžící Bikiny Fitness. I vy to můžete dokázat, že změníte své tělo k nepoznání, přitom nemusíte soutěžit. Cvičit můžete jen pro svůj dobrý pocit a pevnější zdraví.

Klárko, kdy přišel takový ten první impuls, že sis řekla tak a začnu na sobě makat?

Gábi, změna nastala v tu chvíli, kdy jsem si řekla a dost takhle prostě fungovat nechci, nechci být jen ta, co životem proplouvá. Chtěla jsem víc, něco tu po sobě zanechat a hlavně se líbit sama sobě. Nemuset se stranit lidem a říkat si v duchu, co si o mě asi myslí? Není jednoduché být „tlustým“ člověkem. Dnešní společnost dává přednost hlavně vzhledu. Chtěla jsem být také pěkná a svalnatá, jako fitnessky na obrázcích.

Můžeš naším čtenářům prozradit, jak zaháníš chutě na sladké a jiné „nezdravé“ potraviny?

Chutě už moc nemívám, občas se najde nějaká chvilka, kdy bych se nejraději na všechno vykašlala, ale tak to má asi každý. Vždy když mě přepadnou takové myšlenky, si rychle vzpomenu, proč jsem začala a kolik cesty jsem už ušla. A hned mě chutě přejdou!

Bikiny Fitness (1)

Měla jsi někdy chuť s tím seknout? Protože tě znám tak vím, že jsi s tím nikdy nesekla. Odkud bereš svou vnitřní sílu a chuť bojovat dál?

Je to o tom, že buď člověk chce, nebo ne. Nic mezi tím neexistuje! Ano, měla jsem chuť a věř, že ne jen jednou. Tento způsob života se mi stal osudovým a jiný životní styl hledat nechci. Jednou jsme dole, pak zase nahoře. Nikdo neřekl, že ta cesta bude snadná.

Zbývá ti ve tvém nabitém čase prostor i na rodinu, lásku či další koníčky? Co další plány do budoucna?

To, že cvičím, mě v ničem neomezuje. Vždy pokud člověk chce, si najde čas na cokoliv. Takže na mě neplatí, když někdo vysloví: já nemám čas. Jsou to pro mě jen výmluvy. Někdo hledá důvod někdo způsob. Rodina je pro mě samozřejmě na prvním místě.

Děkujeme Klárce za příjemný rozhovor a těšíme se na další. Budeme jí držet pěsti a fandit!

 

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *