První pomoc na dovolenou – co vám nesmí chybět v kufru

Napsal

Každý rok se těšíte, až konečně nadejde ten správný čas a budete moct vyrazit na dovolenou. Kromě oblečení a turistického průvodce ale nesmíte zapomínat na zásadní věc – kosmetickou tašku. Bez čeho se vlastně neobejdete?100266190

Až vám partner bude chtít redukovat obsah kosmetické tašky, vzepřete se! Máme pro vás seznam, bez kterého se u moře zkrátka neobejdete. Neslevujte ze svých požadavků a raději obětujte kvůli prostoru v kufru jedno triko.

Krém na opalování

Jak už jsme psali v článku o ochraně před sluncem, bez UV ochrany na pláž ani nelezte. V prvních dnech dovolené se chraňte vyšším faktorem a teprve ke konci pobytu jej snižujte. Pokud použijete krém s antioxidačnímu účinky, zabrání pronikání volných radikálů do pokožky. Vitamin E vám zas e kůži ochrání před předčasným stárnutím.

Ochrana na vlasy

Nejen vaše kůže trpí působením UV paprsků. Slunce dokáže pěkně potrápit i vlasy a pokožku na hlavě. Vlasy jsou pak bez lesku a zplihlé. Než se začnete slunit, nebo než vyrazíte v parném dni do města, použijte ochranný sprej. Pomoct může i makadamový olej, který se vtírá do konečků a vlasy projasňuje. Odborníci ale stále častěji doporučují v opravdu horkých letních dnech alespoň v inkriminovanou dobu přes poledne nosit klobouk nebo šátek.

Poopalovací péče

Bez regenerační péče po opalování své kůži můžete pěkně ublížit. Pořiďte si ty krémy, které obsahují zklidňující panthenol, alantoin, a které pokožku dostatečně hydratují. Pokud to s opalováním přeženete a kůže vám do večera zrudne, použijte speciální gely na spáleniny. Když bude nejhůř, namažte se tvarohem nebo tuhým jogurtem. Dokáže kůži nejen zchladit, ale také léčí.

stk66074cor

Antiperspirant

Ochrání vás v horkých dnech proti pocení a ještě účinně bojuje proti zápachu. Jenom pozor, nikdy jej neaplikujte již na zpocenou kůži. Pak by pot byl cítit ještě silněji.

Voděodolný make-up

Nejideálnější je, když nepoužíváte žádný make-up. Vaše kůže si přes léto odpočine a bude volně dýchat. Pokud se ale neobejdete bez tekutých líčidel, vybírejte přes letní období ty voděodolné. K těm patří voděodolná řasenka, korektoru, pudr a lesk na rty.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *