Proč nosit zdravotní obuv?

Napsal

Zdravotní obuv je převážně určena pro lidi, kteří mají zdravotní problémy nohou. Není však pravidlem, že je mají nosit pouze lidé s problémovými chodidly, protože pokud nemáte problémy teď, nemusí tomu tak být za pár let. Při dlouhodobém nošení nekvalitních bot vám pravděpodobně tyto problémy nastanou. Zdravotní obuv slouží nejen jako skvělý pomocník k léčbě nezdravých chodidel, ale také díky ní předcházíte nesprávnému tvarováním chodidla a celkového vývoje těla. A právě proto je velmi důležité zvolit raději kvalitní a pohodlnou obuv, než skvěle vypadající boty, které mohou přinést mnoho zdravotních rizik.

Zdravotní obuv

Jak poznat nekvalitní obuv a co způsobuje?

Jste celý den na nohou a pociťujete, že máte po celém dni oteklé nohy a cítíte nepříjemnou bolest? Je něco špatně! Pravidelným nošením nekvalitních bot si můžete způsobit mnoho nepříjemných problémů, které vás budou trápit každým dnem, budou ovlivňovat vaši pohodlnou chůzi a narušovat vaše pohodlí a komfort. Každý z nás, převážně tedy ženy chtějí mít krásnou obuv, která ladí přesně ke skvělému outfitu. Ženy vybírají krásné a módní boty s vysokými podpatky, lodičky se špičatou špičkou a mnoho dalších bot, které způsobují nejen nohám, ale celému tělu zdravotní problémy. Pravidelné nošení nekvalitních bot může způsobit vznik křečových žil, postupnou deformaci chodidla, nepříjemné a bolestivé haluxy, puchýře a v neposlední řadě bolesti zad a kloubů. Ano, nekvalitní obuv způsobuje i špatné držení těla a tím pádem následnou bolest zad a kloubů, které mohou vést k dalším zdravotním problémům.

Jakou vybrat zdravotní obuv?

Pokud již zdravotní problémy máte, vybírejte obuv pro problematické nohy od francouzské značky Podowell nebo Portugalské značky Nursing Care. V nabídce je velká škála obuvi pro oteklé, diabetické nohy, halluxe a kladívkové prsty. Také německá značka Berkemann, která je známá anatomickou pětifázovou stélkou a dále značka Grunland z Itálie opět zaměření na halluxe s nezaměnitelným italským designem. V dnešní široké nabídce naleznete opravdu velký výběr obuvi, se zaměřením na problematickou nohu do každého počasí a ročního období. Vybrat si můžete například kvalitní boty do práce od firmy Nursing Care z řady Wash´Go na doma nebo na zahradu v různých barvách a designu. V poslední řadě vám rádi představíme novinku opět z Francie. Jde o krásnou elegantní obuv pro problematickou nohu od firmy Francis Lavigne Développement, která vlastní značky Adour a Bruman. Nemusíte se tedy obávat toho, že jde o omezený výběr. Pokud zdravotní problémy nemáte a chcete předcházet jejich vzniku, vybírejte obuv, která je označena jako zdravotní. Ve zdravotních botách se budete cítit pohodlně, protože jsou prodyšné, tlumí nárazy při chůzi, ohýbají se podle pohybu vašeho chodidla a jsou lehké. Díky nim vám nebudou dělat problémy delší trasy, ani v horším terénu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *