Podle čeho vybrat barvu make-upu

Není nic horšího, než špatně zvolený odstín make-upu. Když vypadáte jako porcelánová soška, nebo naopak máte obličej výrazně “opálenější” než zbytek těla. Výběr barvy make-upu může být trochu oříšek. Důvodem může být to, že vlastně nevíte, podle čeho si správný odstín vybrat.

Možná vás to překvapí, ale skoro polovina žen nenosí správný odstín make-upu. Vybrat správný make-up opravdu není snadné, vždyť odstínů pleti je je tolik. A vybrat takový make-up, co vám bude sedět jako druhá kůže, se může podařit až na několikátý pokus.

Tipy, jak rychle zjistit správný odstín make-upu

Nejprve si musíte ujasnit, jaký podtón pleti máte. Tedy jestli jste spíš studený typ nebo teplejší. Pokud to nevíte, zkuste test zlatá/stříbrná. Přikládejte k obličeji střídavě zlatý a stříbrný kousek látky, šperk nebo nějaký jiný předmět. Který se k vaší pleti hodí víc? Obecně zlato sluší ženám s teplým podtónem, stříbro naopak ladí se studenými typy.

Podobná zkouška je s očními stíny. Zkuste si na jedno víčko aplikovat modrý stín a na druhé oko oranžový. Který vám opravdu sluší a který působí rušivě? Oranžová sluší opět teplým typům, modrá těm studeným. Jestli vám sluší oba stíny, tedy skutečně sluší, jste pravděpodobně neutrální typ.

Výběr podle barvy pleti

Když už víte, jestli potřebujete odstíny teplé nebo studené, je výběr správné barvy make-upu o hodně snadnější. Samozřejmě přihlížejte k přirozené barvě pleti – make-up by neměl být o víc než dva tóny světlejší či tmavší. Pochopitelně i vy budete potřebovat jiný make-up v zimě a jiný v létě, kdy budete mít pleť opálenou. Co ještě zohlednit při výběru make-upu?

Světlá pleť bude působit zdravěji a svěžeji, když zvolíte teplé tmavší žluté odstíny (cream, vanilla a ivory). Pro velmi jemnou citlivou pokožku, jsou vhodné světle žluté odstíny (alabaster, porcelain and milky), bude díky nim méně červená.

Na střední, neutrální odstín pleti můžete použít jakékoliv barvy, nesmí ale mít oranžový nebo příliš šedý nádech. Vhodné jsou například beige nebo sand.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *