Osm nezbytností pro vaše vlasy

Napsal

Dlouhé vlasy jsou krásné a ženské, ale péče o ně není rozhodně jednoduchá. Pokud trpíte pokaždé u kadeřníka, který vám musí nekompromisně ostříhat roztřepené konečky, čtěte. Péče doma je to nejdůležitější. Jakmile si ji osvojíte, vaše hříva bude silnější a krásnější.skd259579sdc

Málokdo přitom ví, že starat se pravidelně a především dobře o své vlasy není žádná velká věda. Stačí dodržovat striktně několik pravidel, díky kterým budou vaše vlasy zdravé a pevné.

1. Připravte se na mytí.

Abyste zabránila třepení konečků, připravte se předem. Vlasy pečlivě rozčesejte ještě před umytím. Pokud používáte stylingové produkty, jako gel, tužidlo nebo lak, použijte hřeben s užšími zuby, abyste většinu nečistot dostali z vlasů už v této fázi.

2. Naučte se umýt si vlasy.

Je to sice jednoduché, ale ne všichni to dělají správně. Za prvé, výrobci šamponu opravdu nelžou a stačí vám bohatě množství přípravku, jaký doporučují – tedy malý hrášek. Nejprve se zaměřte na pokožku hlavy a velmi jemně ji masírujte. Suché konečky při prvním mytí nedrhněte vůbec. Vlasy pořádně spláchněte a vrhněte se na druhé mytí. Opět začněte u hlavy a až na závěr vmasírujte přípravek na celou délku vlasů. Pěnu oplachujte vlažnou vodou. Horká voda vlas otevře a už jej nezavře, pak se vlasy nelesknou. Studená voda má navíc své výhody – zabraňuje i tvorbě lupů.

stk68190cor

3. Správný výběr šamponu.

Rostlinné oleje jako makadamový, olivový a arganový. Ti jsou vaši spojenci. Pečují o roztřepené konečky i o pokožku. Pokud navíc máte suché vlasy, vyzkoušejte přípravky s aloe vera, glycerinem nebo pšeničnými proteiny. Vážou vlhkost uvnitř vlasových vláken.

4. Ten správný kondicionér.

Pokud máte dlouhé vlasy, dopřejte jim dostatečnou péči. Šampon nestačí. Minimálně jednou týdně použijte masku a po každém mytí je nutností kondicionér. Až budete přípravky aplikovat, myslete na to, že chcete vyživit zejména konce vlasů. U hlavy tedy příliš neplýtvejte, vlasy by se vám mohly začít mastit.

5. Vysoušení s citem.

Myslete na to, že po mytí jsou vlasy velmi citlivé. Možná jste zvyklá přehodit si přes hlavu ručník a drhnout si vlasy, dokud se trochu neprosuší. To je zásadní chyba. Dráždíte si tak zbytečně pokožku hlavy. Lepší je, pokud si nejprve opatrně vymačkáte vodu z konečků. Vlhké vlasy je ideální nechat volně uschnout. Nikdy je vlhké nesepínejte, poškodíte je.

6. Jak na fénování.

Suché teplo odvádí z vlasů vlhkost a to je přesně to, co nechcete. Investujte do sebe a pořiďte si fén s nastavitelnou teplotou. Vlasy pak vysoušejte na nejnižší možnou teplotu, přestože to bude trvat trochu déle. Fén byste měli mít asi patnáct centimetrů od hlavy. Myslete na ochranný sprej, který umí předejít poškození vlasů vlivem tepla.

7. Když potřebujete česat.

Vás hřeben by měl být jemný stejně pro vaše vlasy, jako pro vaši kůži. Až půjdete nějaký kupovat, vyzkoušejte jeho štětiny na předloktí. Ideální je, pokud máte hřeben z přírodních štětin, díky němu budou vaše vlasy skutečně velmi lesklé. Při česání postupujte opatrně a nikdy neškubejte silou.

78632659

8. Pokožka hlavy je taky vaše.

Pokožka hlavy je místo, odkud vlasy vyrůstají. Představte si, že jde vlastně o jakousi půdu, ze které vychází veškeré bohatství. Právě proto musíte věnovat pozornost i jí. Pravidelně kůži masírujte – můžete poprosit partnera, nebo vyhledat odborníky. Prokrvená pokožka hlavy povzbudí činnost mazových žláz, které se starají o zdravý růst vlasů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *