Od ošetření vejci po pivo: 12 tipů, jak obnovit zdravé vlasy

Napsal

Utrácíte příliš mnoho za drahé šampony, ale nedosahujete kýžených výsledků, které vidíte v televizních reklamách? Tohle se stává velice často, a to hlavně z toho důvodu, že vše v reklamě vypadá přece tak lákavě! A není divu, reklamy jsou přeci od toho, aby přilákaly zákazníky, v tomto případě zákaznice. Přitom zdraví svých vlasů můžete obnovit mnohem jednodušeji, a hlavně levněji!

Ošetření vajíčkem

K úpravě vlasů použijte celé vejce. Pokud máte suché nebo lámavé vlasy, použijte k jejich hydrataci vaječné bílky.

  1. Připravte ½ hrnku libovolné vaječné směsi, ať už bílek či celé vejce, a naneste na čisté, vlhké vlasy.
  2. Nechte působit 20 minut a opláchněte studenou vodou.

Vyhýbejte se horké vodě

Vynechejte sprchování horkou vodou, protože ta způsobuje vysušení a lámavost vlasů, jelikož z nich odstraňuje ochranné oleje. Dávejte tedy přednost teplotě, která je jen o něco málo vyšší než teplota vašeho těla.

Léčebná kúra z tykve

Vymačkejte trochu šťávy z tykve a naneste ji do vlasů. Tento roztok nechte půl hodiny působit, a poté jej důkladně smyjte. Toto je jeden z nejjednodušších tipů. Který vám zajistí krásné a hebké vlasy.

Kondicionér a med

Připravte si směs z 1 hrnku kondicionéru a 2-3 polévkových lžic medu. Tuto směs rovnoměrně naneste na mokré vlasy. Nechte ji působit 30 minut, a poté ji důkladně smyjte. Kondicionér s medem dokáže uzavřít vlasovou kutikulu a dodá vašim vlasům úžasný lesk.

Jedlá soda

Jedním z tipů pro krásu vlasů je jedlá soda. Jednoduše smíchejte 3 lžíce jedlé sody a trochu vody. Tímto roztokem opláchněte vlasy po umytí šamponem. Před závěrečným opláchnutím jej nechte alespoň 5 minut působit. Tato terapie pomůže odstranit z vlasů přebytečný šampon a stylingový přípravek.

Nemyjte si vlasy často

Pro správnou regulaci přirozených vlasových olejů si vlasy myjte jednou za 2-3 dny. Méně časté mytí vlasů vám také pomůže získat zpět přirozený lesk vlasů.

Vyrobte si kondicionér

Pro kondicionér plný bílkovin smíchejte vejce a bílý jogurt – a tuto směs vetřete do pokožky hlavy. Nechte působit pět až deset minut, a poté zcela smyjte.

Mandlový olej

K ošetření suchých a poškozených vlasů používejte mandlový olej. Postup je velmi jednoduchý – nalijte trochu mandlového oleje do misky a zahřívejte jej po dobu 40 sekund. Poté ho rovnoměrně rozetřete na vlasy. Nechte působit 30 minut, a následně opláchněte šamponem a kondicionérem za použití studené vody.

Citronová šťáva

Vlasy si umyjte tak, jak jste zvyklá, ale po závěrečném opláchnutí naneste na vlasy ještě 1 lžíci citronové šťávy. Jednoduše poté vysušte ručníkem a upravte je jako obvykle, vaše vlasy již nebudou suché.

Pozor na chlorovanou vodu

Koupaliště mohou vašim vlasům způsobit velké problémy, protože obsahují drsné chemikálie. Předejděte poškození vlasů tím, že na ně před koupáním jednoduše nanesete trochu kondicionéru, který jim zajistí ochrannou vrstvu.

Správná technika česání

Vyhněte se používání hřebenu s plastovými štětinami, jinak se vám budou vlasy lámat v důsledku působení statické elektřiny. Nejlepším způsobem česání vlasů je nejprve rozčesat konečky, abyste odstranili zamotané vlasy, a poté postupovat dlouhými tahy od kořínků vlasů ke konečkům. Tato technika napomůže správnému rozprostření přírodního vlasového oleje a zabrání tak lámání vlasů.

Pivo na vlasy

Do mokrých vlasů nalijte trochu piva. Rovnoměrně je rozdělte a prsty masírujte pokožku hlavy po dobu 20 minut. Poté je důkladně opláchněte, abyste se zbavili pivního zápachu. Tento postup provádějte jednou týdně.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *