Oční neduhy

Napsal

Oční neduhyVrásky kolem očí nebo kruhy pod očima. To jsou jen některé z vad, které mohou kazit dojem při pohledu z očí do očí. Žena musí být krásná v každé situaci a proto i v těchto případech se dá pomoci. Posuďte sami, na kolik jsou naše rady účinné.

Vrásky kolem očí

Tvorbu jemných vrásek kolem očí můžete důslednou péčí o pár let oddálit a možná i zabránit tomu, aby se z nich vyvinuly hluboké vrásky. Jak na to:

KRÉM NA OČNÍ PARTIE : doporučuje se aplikovat ráno a večer. Jemnými pohyby ho vmasírujte do pokožky kolem očí. Pořiďte si buď nějaký speciální krém, nebo výživný olej, například avokádový, jojobový nebo mandlový. Na spánek vedle oka přiložte tuku tak, aby se kůže kolem oka mírně vypjala, a druhou rukou jemně vmasírujte krém nebo olej.

Chraňte oči

I teď noste na očích sluneční brýle. Sluníčko sice už není tak silné, jako tomu bylo o letních prázdninách, ale vyvarujete se jimi nepříjemným komplikacím. Brýle chrání oči před škodlivými ultrafialovými paprsky a také brání tomu, abyste mžourala do sluníčka, čímž si brzy vytvoříte zbytečné vrásky.
Pokud pracujete v průmyslu, kde jsou potřeba ochranné brýle, určitě se za ně nestyďte. Oči díky nim budou chráněny před možným průvanem, který je původcem zánětu spojivek, Brýle navíc zabrání tomu, aby se do očí nepozorností nedostala malá tělíska.

Kruhy pod očima

Mohou být způsobeny nedostatkem spánku. V tom případě vám pomůže procházka nebo běh na čerstvém vzduchu. Kruhy pod očima mohou signalizovat i zdravotní potíže, například žaludeční potíže, chronickou zácpu, poruchy krevního oběhu či onemocnění ledvin. Také je možné, že tato kosmetická vada je dědičná.

Znáte oční cvičení?

Dobrému zraku pomáhá také cvičení, které uvolňuje oční svaly. Alespoň jeden ze cviků se doporučuje vykonat hned ráno po probuzení, a pokud to jde, i několikrát za den.

Při namáhání zraku nablízko – tento cvik se hodí lidem, kteří denně pracují u počítače a musí často zaostřovat. Zkuste se jen tak zadívat občas do dálky. Tím procvičíte oční svaly, které při pohledu nablízko nepotřebujete.

Povzbuďte slzné žláz – i když nemáte nutnost zívat, nechte spadnout dolní čelist a pořádně si zívněte. To podnítí činnost slzné žlázy k produkci slz, které musí vyplavovat nečistoty z očí.

Oční gymnastika – zadívejte se doprava, doleva, nahoru, dolů, pak očima párkrát zakoulejte vpravo a vlevo. Nakonec zašilhejte na špičku nosu. Chvilku odpočívejte a potom cviky zopakujte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *