Ochranné sérum pro podzimní pleť

Napsal

Ochranné sérum pro podzimní pleťJen málokdo si rychle dokáže zvyknout na změnu ročního období. Léto je pro nás příjemné a není vždy jednoduché rozloučit se s ním zase na tak dlouhou dobu. Nevěšte hlavu. Potěšit nás může nové zjištění, že ty mlhavé sychravé dny prospívají pleti. Věřili byste tomu?

Prospívá hlavně vzdušná vlhkost

Pozorovali jste někdy pleť žen, které celý život bydlí v oblastech s častým výskytem monzunových dešťů a v oblastech vlhkého klimatu? Možná vás to překvapí, ale tyto ženy se mohou pochlubit krásnou tváří bez jediné nedokonalosti, přestože se o svou pleť nestarají s takovým nasazením jako například Evropanky. Čím je způsoben tento kosmetický zázrak? Hlavním důvodem je vzdušná vlhkost, kterou každá pleť výborně přejímá a tím doplňuje i věčně chybějící hydrataci. Pro naše zeměpisné šířky to ale neznamená, že se budeme vystavovat všem podzimním deštíčkům. Takovým chováním bychom si ještě ublížili, protože, jak je známo, tyto deště bývají často kyselé, což pleti rozhodně neprospívá. Když k tomu ještě připočteme podzimní mlhy plné smogu, můžeme si tak přivodit doslova pleťovou katastrofu. Hold monzun je monzun.

Hydratace a rostlinné sérum

V současnosti existuje spousta možností, jak pokožku pravidelně hydratovat. Nejčastěji si ovšem pořídíme kvalitní krém právě s tímto účinkem. Pro budoucí život se vám možná bude hodit vědět, že můžete využít i jiných odborných metod. Zajděte si proto na kosmetiku nebo do specializované prodejny a žádejte tzv. rostlinné sérum, které pleti poskytuje tu nejlepší intenzivní péči. Toto sérum se dá charakterizovat jako směs rostlinných výtažků bohatých na proteiny. Navíc je nemastné a velmi rychle se vpije až do spodních vrstev pokožky.

Může obsahovat i různé vitamíny a hojivé látky z bylinek a pak působí třeba na zčervenalou citlivou pleť nebo zmenšuje problém rozšířených žilek v obličeji. Tyto žilky často vznikají právě v zimě, kdy jejich vznik podporuje mrazem namáhaná neošetřená pokožka. Sérum vždy aplikujeme na vyčištěný obličej, na který následně naneseme hydratační krém.

Vyzrajte na oční okolí

Nezapomínejte ani na citlivé okolí očí. Na podzim a hlavně v zimě trpí skoro stejně jako v létě a nemusí vás vůbec zrazovat váš mladý věk. Na ochranu očního okolí není nikdy času dost. Platí, že raději dříve bojovat proti neviditelným vráskám, než se pak marně snažit zakrýt hluboké čáry.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *