Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou

Napsal

Podle údajů Americké společnosti estetické a plastické chirurgie si nechalo v loňském roce zvětšit v USA prsa přes 300 tisíc žen. Nejčastějším důvodem, který ženy uvádějí, je, kromě viditelného zlepšení vzhledu, hlavně zvýšení sebevědomí, které s tím souvisí. Zvětšení prsou neboli augmentace je operace méně náročná, která přináší výborné výsledky. Většinou už po týdnu je možné se vrátit k běžným činnostem.

shutterstock_161730896

Když se řekne zvětšení prsou, většina žen si představí automaticky silikonové implantáty. S nimi se pojí některé nepodložené obavy, například, zda zvětšení prsou zvyšuje riziko rakoviny prsu, systémového nebo autoimunitního onemocnění. Žádné vědecké studie takovou souvislost neprokázaly, stejně jako nejsou důkazy o tom, že by implantáty nějakým způsobem ovlivňovaly těhotenství nebo kojení. Je třeba ale vědět, že prsní implantáty je vhodné sledovat. Značek implantátů je na trhu hodně, například Motiva nabízí implantáty s bezpečnostní technologií Q-chip. Ten díky unikátnímu kódu, který je registrován v databázi, umožňuje lékařům všude na světě dohledat potřebné informace o implantátu. Implantáty s čipem nabízí například luxusní klinika estetické medicíny v centru prahy Brandeis Clinic. Po určité době by měly, ale nemusejí, být implantáty vyměněny. Ze strany výrobců není omezena doba jejich použití, nicméně existuje doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA), které říká, že by měl být implantát vyměněn po 10 letech.

Co vede ženy k tomu, že si nechávají prsa zvětšit? Přitažlivější postava, která má jasněji vykreslené kontury hrudníku, přání, aby jim oblečení lépe padlo, nebo potřeba řešit změnu postavy v souvislosti s těhotenstvím a kojením. Méně častým důvodem je asymetrie prsů, kdy jeden je výrazně větší než druhý.

Pokud zvažujete zvětšení prsou, pak byste měla být zdravá a také byste měla mít realistická očekávání od zákroku. Zvětšení poprsí se nejčastěji provádí s použitím silikonových implantátů, protože je tělo dobře snáší. Od okamžiku rozhodnutí ke splněnému snu vás bude čekat několik fází. Nejdříve vyhledáte lékaře, případně vícero, a u nich absolvujete konzultaci. Během ní se dovíte všechny možnosti, jak lze splnit vaše představy. Také podstoupíte zdravotní prohlídku. Lékař vám vysvětlí průběh operace a operační metodu vložení implantátů. Jsou dva základní způsoby umístění: pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. Probírat budete také typ a velikost implantátů. Měla byste se cítit na konzultaci dobře, odcházet s pocitem, že se vám lékař plně věnoval, neměřil si čas na hodinkách, který má konzultace trvat, a odpověděl na vše, na co jste se ptala. Na odchodu vám dal vizitku s tím, že ho můžete kdykoli kontaktovat, když vás něco napadne. Pokud se rozhodnete, že na klinice rovnou podstoupíte operaci, domluví s vámi na recepci termín a budete odcházet s podrobnými pokyny, jak se na ni připravit. Doporučujeme vám zajít za více plastickými chirurgy, než se rozhodnete, komu se svěříte. Vícero konzultací, byť placených, se vám vyplatí.

Zvětšení prsou a další související témata najdete také na Univerzitě krásy.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *