Navrhněte si potisk na tričko s pomocí AI 

Umělá inteligence představuje nástroj, který dává i běžným uživatelům do rukou řadu dříve dosud netušených možností. Které to jsou?

Jak využít AI v grafice

Umělá inteligence je široce využívána k poskytování personalizovaných doporučení, mimo jiné na základě našich předchozích vyhledávání nebo nákupů na internetu. Využít ji můžeme též jakožto digitálního osobního asistenta nebo ji zapojit do chytré domácnosti, například ve formě inteligentních termostatů šetřících energii.

AI si tedy nachází svoje pevné místo v našem každodenním životě. Sférou, kde našla významné uplatnění, je také grafika. Už dnes se bez ní neobejde svět reklamní kreativy, které pomáhá vygenerovat třeba obsah na sociální sítě.

I běžný laik si však díky technologické dostupnosti může tyto nástroje vyzkoušet. Toužíte například po vlastním tričku s potiskem nebo chcete někomu darovat originální dárek a vaše výtvarné schopnosti na vytvoření návrhu jednoduše nestačí? Vygenerování motivu je možné přenechat právě na umělé inteligenci.

Jak na potisk trička s umělou inteligencí

Potisk triček s využitím umělé inteligence je velmi rychlý, jednoduchý a uživatelsky přívětivý. Stačí slovně popsat zadání a AI podle vámi definovaných parametrů sama dokáže nabídnout zpracovaný návrh. V současné době už navíc umí tyto nástroje pracovat i s českým jazykem.

Je však, pozor, vhodné se oprostit od představy, že máte před sebou někoho, kdo je schopný reálně rozumět vašim pokynům. AI žádnou vlastní představu o světě nemá. Proto je dobré snažit se být při definování zadání v maximální možné míře přesný a konkrétní.

Až budete spokojeni, výsledek nahrajete do konfigurátoru, kde je možné ještě design upravit a pozicovat. Sami si nastavíte barvu produktu, velikost trička a rozhodnete se, zda například mají být potištěna záda oděvu nebo jeho přední část. Realistickou představu o finální podobě si uděláte podle online náhledu. K designu můžete samozřejmě přidat i text a jiné prvky.

Případně také zadáváte preferovaný počet kusů. Následně potvrdíte objednávku, zaplatíte a dále se nemusíte starat o nic. Hotový produkt vám bude odeslán až domů, přímo na vaši adresu.

Jak vypadá tričko, které dostanu?

Výsledný tisk je vždy kvalitní a s dlouhou životností. Výrazně jej neovlivní ani volba materiálu. Tisknout lze na bavlnu, polyester, nylon, kůži i koženku. Potisk je možno realizovat dokonce i na organickou bavlnu. Oblečení lze běžně prát, aniž by se motiv poškodil. Navíc jej nepoškozuje ani použití sušičky.

Co se týče dostupných technologií, primárně se požívá digitální tisk, a to jak v podobě přímé, tak i nepřímé. Stejně tak pro potisk textilií slouží nažehlovací fólie, výšivka či nášivka. Termínem digitální tisk se pak obecně rozumí tiskové způsoby, které umožňují bez dalšího mezikroku vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače.

Výsledkem je kvalitní barevné podání a realistické provedení. Při tvorbě potisků se navíc používají kvalitní ekologické barvy na vodní bázi.

Zdroj fotografií: Vytvorsipotisk.cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *