Myslete na vybavení své ložnice ještě před svatbou, vyplatí se to!

Napsal

Nadcházející červnové období využívá mnoho snoubenců k uzavření sňatku. Patříte-li mezi ně, zamyslete se, co vám ještě chybí – prstýnky, šaty, oblek, hostina… A co domácnost? Budete-li se po svatbě stěhovat do nového bytu či domu, vybavte alespoň některý z pokojů už teď! Poradíme vám, na co se zaměřit.

wedding-698333_1280

Romantiku můžete zažít i doma

Srdce domácnosti tvoří kuchyň. V ní se odehrává to nejdůležitější z celého dne – příprava a konzumace jídla, povídání, sdílení zážitků, řešení problémů, odpočinek u šálku kávy nebo čaje. Zařízení kuchyně ovšem vyžaduje vyšší finanční částku, proto se vyplatí vyčkat, jaké svatební dary dostanete. Třeba mezi nimi najdete vysněného robota, utěrky, nádobí nebo hrnce.

Co ovšem nepočká je ložnice. Tu možná budete potřebovat už ve svatební den. Proč byste měli zbytečně utrácet za nocleh v hotelu, když romantickou svatební noc můžete zažít již „ve svém“.  Zařiďte si tedy ložnici ještě před svatbou – jednak ji hned využijete, a jednak budete mít o jednu starost méně!

Jak účelně a prakticky zařídit ložnici pro novomanžele

Soustřeďte se na postel a její vybavení, to je z celé ložnice nejdůležitější.

  • Předpokládáme, že si postel budete kupovat na několik let, proto ji vybírejte z kvalitního masivního dřeva – to vydrží nejdéle. V dnešní době si můžete vybrat z mnoha moderních i tradičních designů.
  • Při výběru matrace si nechte poradit od odborníků. Nejdříve si v klidu domova udělejte „předvýběr“ pomocí on-line konfigurátora. Po zadání základních parametrů jako je vaše výška, hmotnost, oblíbená tuhost, typ postavy a podklad získáte přehled matrací, které by vám měly vyhovovat. Pak s tímto seznamem navštivte některou ze specializovaných prodejen matrací a postelových doplňků. Tam si matraci budete moci přímo vyzkoušet a objednat.

Náš tip: Určitě se vám budou hodit partnerské matrace – jednotlivé strany mají rozdílné tuhosti, které si nastavíte pouhým otočením matrace. Oba si tak vyberete svoji oblíbenou tuhost, aniž by v posteli vznikl nepraktický výškový rozdíl. Každou noc tak budete moci usínat v náručí svého partnera.

  • S výběrem matrace úzce souvisí i volba jejího podkladu. Ne každá matrace se hodí na pevnou desku či laťkový rošt. Velmi oblíbené jsou lamelové rošty, které můžete mít i v polohovací verzi v oblasti zad či nohou. To se hodí např. při čtení nebo práci na notebooku. O vhodnosti podkladu vás informuje prodejce.
  • Nezapomeňte také na kvalitní přikrývku a polštář. Pokud jste alergičtí, zvolte antialergické výplně, které se dají prát i v domácí pračce. Je-li vám často zima nebo se naopak až příliš potíte, vyberte si sety s termoregulačními vlastnostmi.
  • Možná má pro vás tetička už nakoupeno damaškové povlečení, ale vy si kupte takové, které se vám bude líbit a bude korespondovat se stylem vaší ložnice.

iStock_000009458239Small

Zútulněte si ložnici podle vašeho gusta

Podle vašich zvyklostí si vyberte další části ložnice tak, aby její zařízení bylo účelné a praktické – skříně, komody, noční stolky. Ložnice je místem pro novomanželské radovánky a odpočinek zároveň, proto by měla působit klidně a harmonicky. Nepřehánějte to s pestrými barvami a dekoracemi, někdy je lepší méně než více. Zkrátka zařiďte si ložnici tak, aby vám v ní bylo dobře, a to před svatbou i po ní.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *