Mohou vlasy růst rychleji?

Napsal

Mohou vlasy růst rychleji?Vlasy jsou jednou z nejdůležitějších a největších předností žen. Každá žena by si přála, aby její vlasy vypadaly zdravě, lesklé a zářivě. Toho lze dosáhnout  jedině tehdy, budeme-li o své vlasy pečovat každý den s pomocí kvalitní vlasové  kosmetiky. Jedním z přání žen však je i rychlejší růst vlasů. Je ale vůbec možný?

Růst vlasů – lze ho ovlinit?

Vědecky bylo dokázáno, že doposud neexistuje žádný způsob, jak ovlivnit, aby naše vlasy rostly rychleji. Ale můžete udělat hned několi věcí, aby byly vaše vlasy zdravé, tedy i zdravěji rostly.

Pamatujte si, že vlasy jsou velmi citlivou částí vašeho těla a potřebují zvláštní péči. K vašim vlasům byste měly přistupovat s citem.

Jak svým vlasům ke zdraví dopomoct?

 • Před sprchou vlasy prokartáčujte. Pokud tak učiníte, ve sprše se nezacuchají, tudíž se budou pak mokré i lépe rozčesávat.
 • Vlasy češte s citem a opatrně. Pokud jste majitelkami vlnitých nebo kudnatých, po umytí byste měly byste používat hřeben s širokými zuby, protože kartáče mohou narušit jejich strukturu a způsobují také krepatění vlasů.
 • Při použití kondicionéru zkuste prsty vlasy prohrabávat. To snižuje zacuchání a po umytí si vlasy nebudete muset příliš rozčesávat. Kondicionér na vlasy nanášejte vždy rovnoměrně.
 • Vlasy si nemyjte každý den. Vaše vlasy totiž chrání nejvíce samotný maz, a to lépe než cokoliv jiného.
 • Nedělejte si z vlasů příliš těsný culík nebo drdol. Můžete použít třeba spinátka nebo udělat copánky.
 • Denně užívejte multivitamíny. Nedostatek železa zhoršuje vypadávání vlasů. Ženy, které navíc prožívají stres a těžká období jsou vystavné vyššímu riziku nedostatku železa. Pokud zjistíte díky lékařkému vyšetření, že trpíte nedostatek železa, braním pilulek s jeho obsahem se vyvarujte, jelikož může dojít k poškození žaludku. Bohatě stačí užívání multivitaminu a konzumace potravin bohatých na železo.
  Pokud patříte do skupiny vegetariánů, můžete jíst potraviny bohaté na vitamín C. Ten bude železo vstřebávat. Velké množství je ukryto v zelenině.
 • Jezte také další vitamíny, biotin, rybí ruk a proteiny. Tyto látky jsou ve vaší stravě nezbytné. Bylo prokázáno, že s dostatečným přísunem těchto látek do těla, vlasy rostou ve větším množství. Tedy budou hustší.
 • Diety s nízkým obsahem bílkovin a železa a také ty s vysokým obsahem bílkovin a malým množstvím ovoce a zeleniny, jejichž výsledkem je dramatický úbytek hmotnosti, mohou vést k velkému zhoršení vypadávání vlasů. Snažte se, aby vaše strava byla vyvážená a zaměřte se na postupné snižování kalorií.
 • Stres je nejčastější příčinou vypadávání vlasů. Pokud se potýkáte s fyzickým nebo emocionálním vypětím, za zhruba 3 až 4 týdny se vše na vašich vlasech projeví. Proto hodně relaxujte a odpočívejte.

Důležité k zapamatování:

Jezte zdravě
Nakupujte pouze kvalitní vlasové produkty
Pravidelně používejte ochranné produkty
Udržujte krok s masážními oleji

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *