Modní návrháři, které musíte znát 1. část

Napsal

Modní návrháři, které musíte znát 1. částTato sezóna nám již přinesla hodně nových trendů a hodně nových věcí. My bychom vás ale nyní chtěly seznámit s nejznámějšími návrháři světa, kteří se zapsali, nebo by se měli zapsat do našich pamětí. Představíme vám nejen jejich působiště, fanoušky, styl který navrhují, ale také rok, kdy jejich značka vznikla.

Alexander Wang

Jméno : Alexander Wang
Zahájení : 2007
Město : New York City
Fanoušci : Mary-Kate Olsen, Gwyneth Paltrow, Megan Fox
Styl : Městský styl spojený s atmosférou 80. a 90. let

O tomto návrháři by se dalo mluvit jako o novince – žhavé novince, která ja nyní považována za jednu z nejlepších. Jeho značka je ztělesněním několika generací v jednu. Návrhář nám opakovaně připomíná 80-tá a 90-tá léta, která jsou vyznačována ležerností a nonšalantním postojem.

Rag & Bone

Jméno : Marcus Wainwright a David Neville
Zahájení : 2002
Město : New York City
Fanoušci : Angelina Jolie, Victoria Beckham, Jude Law
Styl : Britská inspirace pracovního oblečení

Tato návrhářská dvojice se nechala inspirovat křejčovstvím a velice drobnými velikostmi. Nyní se jejich značka rozrostla tak, že jejich kolekce zahrnují kabelky, denim, ale i dětské oblečení.

Miu Miu

Jméno : Miuccia Prada
Zahájení : 1993
Město : Miláno
Fanoušci : Mischa Barton, Lindsay Lohan, Camilla Belle
Styl : Oblečení pro dospělé, zásadou je odhalit co nejvíce

Miu Miu, to je přezdívka zakladatelky jménem Miuccia Prada, která spustila značku tak rychle, že se stala nejen oblíbenou, ale zároveň cenově dostupnější a co se modelů týče, jejich styl je nespoutaně divoký. Oblíbená mantra návrhářky je odhalenost – přesně takové jsou její modely. Nedivíme se, že si značku oblíbila herečka Lindsay Lohan, která je samé odhalení a překvapení.

Band of Outsiders

Jméno : Scott Sternberg
Zahájení : 2004
Město : Los Angeles
Fanoušci : Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Kanye West
Styl : Modely, které přináší nepředvídatelné zvraty, objevuje se častá klasika

Značka, která spolupracuje s podobnými módními společnostmi, jako je Sperry Top-Sider a Manolo Blahnik. Návrhář se snaží upozornit na pánské oblečení – obleky na míru, ostře řezané košile se sportovním podtextem. Značka působí na trhu od roku 2004, nicméně návhář ihned otřásl skvělými ženskými kolekcemi v roce 2007.

Thakoon

Jméno : Thakoon Panichgul
Zahájení : 2004
Město : New York City
Fanoušci : America Ferrera, Sarah Jessica Parker, Michelle Obama
Styl : Lehkost, éterická silueta

Návrhář, který se narodil v Thajsku ihned zaujal světovou módní brandži díky svými zřetelně odlišnými styly, které jsou vedeny spíše do sportovního odvětví. Krom toho se návrhář specializuje na hedvábné prádlo, šaty. Jeho oko je jednoduše stvořeno pro styling, možná proto je značka tak populární. Krom toho je značka populární i díky tomu, že návrhář navrhl linii pro Gap a později vytvořil limitovanou kolekci pro Target.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *