Moderní bílé zlato jako šperk

Nemáte rádi stříbro, ale žluté zlato se vám nelíbí? Řešením je bílé zlato, které je slitinou zlata s dalším bílým kovem. Z bílého zlata se dělají moderní a elegantní šperky.

Proč si pořídit šperk zrovna z bílého zlata

Bílé zlaté šperky jsou velmi elegantní a luxusní a jsou často zdobené diamanty nebo jinými drahými kameny. Existuje široká škála šperků z bílého zlata, od náušnice bílé zlato, po jemné náhrdelníky a až po složitější prsteny a náramky. Tyto šperky jsou vyhledávány ke speciálním příležitostem, svatbám a dalším formálním příležitostem. Bílé zlato se samozřejmě také často nosí jako každodenní doplněk. Bílé zlato je odolné proti zkroucení a změně barvy, takže se jedná o dlouhodobou a trvalou investici.

Šperky z bílého zlata jako dárek

Šperky z bílého zlata jsou vynikající volbou jako dárek pro různé příležitosti. Některé možnosti, jak šperk z bílého zlata můžete darovat, je např. jako svatební dar. Může se jednat o symbolické prstýnky nebo přívěsky. Bílé zlato je elegantním dárkem pro novomanžele či jako dárek k narozeninám. Bílé zlato je univerzální, takže se hodí pro jakoukoliv věkovou skupinu. Šperky z bílého zlata, jako jsou náušnice nebo prstýnky, jsou skvělým dárkem pro někoho, kdo právě dokončil vysokou školu. Pokud chcete obdarovat manžela nebo manželku k výročí, tak bílé zlato je klasickým dárkem, můžete darovat prstýnek nebo přívěsek, který bude připomínat vaše vzájemné roky. Neuděláte chybu, pokud darujete šperk k Vánocům.

Prsteny jako symbolika

Prsteny z bílého zlata jsou elegantním a klasickým šperkem, který se hodí pro mnoho příležitostí. Pokud prsten obsahuje i diamantový kámen, je to elegantní a luxusní dárek. Bílé zlato se často používá pro zásnubní prstýnky, protože jeho jemný odstín se hodí k většině kamenů a dodává prstýnku eleganci a jedinečnost. Pokud manželé nechtějí nosit na ruce žluté zlato, často si jako snubní prstýnky vybírají právě bílé zlato, které není tak křiklavé.

Jak se starat o bílé zlato

Aby bylo vaše bílé zlato v dobrém stavu a zůstalo bílé, je důležité o něj správně pečovat. Ve vaší šperkovnici ukládejte šperky odděleně, aby nedošlo k poškození nebo zašpinění. Čistěte šperky pravidelně za pomocí kkého kartáče a teplé vody s mýdlem na prádlo pro odstranění nečistot. Nepoužívejte chemické čističe či abrazivní čisticí prostředky, protože mohou poškodit povrch šperku či zničit kameny. Nenoste šperky do vany nebo sprchy, protože voda a parfémy mohou poškodit kov a kameny.

Nechte šperky vyčistit odborníkem nejlépe v místě, kde jste si šperk koupili. Pokud jsou poškozené, nechte si je určitě opravit odborníkem. Má-li kámen v šperku poškozený nebo opotřebený povrch, může být také vyměněn nebo opraven. Výhodou zlatých šperků je to, že lze změnit jejich velikost, takže pokud např. zdědíte prsten po babičce, můžete ho také donést ke zlatníkovi a ten dokáže prsten zmenšit nebo zvětšit.

Zdroj obrázku: Shutterstock

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *