Extravagantní móda – vsaďte na pánský styl

Napsal

Extravagantní móda - vsaďte na pánský stylMožná vás od nošení pánského stylu odrazuje fakt, že byste si v něm připadala více mužsky než ženštěji. Nebo naopak se můžete bát, že kalhotový kostýmek a černé sako přes večerní šaty pro vás nebude to pravé ořechové a vaše postava bude v těchto “důležitých” oděvech působit až příliš mužsky. Nemusíte se bát, správným kombinováním a výběrem můžete docílit skvělého výsledku. Proto čtěte dál!Jako žena jste předurčena a očekává se od vás, že budete nosit květované šaty, sexy výstřihy, upnuté džíny..jednoduše vše, co v dnešní době české ženy nosí. Ale skutečně je tolik důležité a trendy vypadat stoprocentně žensky?! Proč si občas nedopřát trochu té extravagance a tajně nezabloudit do světa gentlemanů – právě tací muži se nám líbí nejvíce a věřte, že i žena v černém pánském saku přes šaty nebo kostýmku může vypadat zatraceně sexy. Jejich nošení ale není nutné pouze v případě, zda jste nastoupila do nové práce, kde se po vás vyžaduje vypadat nadřazeně a důležitě. Je spousta okamžiků a příležitostí, kdy si na sebe pánskou módu obléci.

Mezi výhody pánského stylu na ženách je například fakt, že budete vypadat při seznamovací večeři chytře a vážně ještě dříve než z úst vypustíte nějakou nevhodnou poznámku. Jednoduše řečeno, každý vás bude brát vážně a bude si o vás myslet, že to je asi jedna z těch, která se pro svoji práci a postavení tvrdě nadřela. No řekněte sami, co si jako první pomyslíte, když na ulici uvidíte dámu oblečenou v sexy, elegantním a uhlazeném kostýmku?!

Kde to všechno začalo?

Do obléků se ženy údajně strojily už v počátcích 18. století. Buď za účelem snahy uživit rodinu či ve spojitosti s jízdou na koni, kde byly obleky více než potřeba. Mezi vyznavatelky této módy patří například Angličanka Hnnah Snell, jejíž manžel ji v roce 1745 opustil právě když byla v jiném stavu. Proto si na truc oblékla pánský oblek, aby ji v zápětí vzali k námořnictvu a právě tam si pak svého ex pěkně podala.
Zapomenout ale nesmíme ani na slavnou Coco Chanel, která si saka půjčovala od svého přítele především na výlety. Za ní se hned objevuje i Katharine Hepburn. Mezi průkopníky a objevitele pánského stylu však patří YSL, jež udělala z nošení tohoto oblečení doslova tradici a nutnost.

Jak kostým nosit?

Základním pravidlem je, že pokud kostým neumíte nosit, raději ho prostě nenoste. Může se totiž stát, že místo toho, abyste vypadala důležitě a vážně, budete vypadat spíše strojeně a nevkusně – bude na vás poznat, že se v něm sama necítíte. Kostým se řadí do kategorie oblečení, které si nemůže vzít jen tak někdo. Věřte, nebo ne, ale i v tak elegantním oděvu jako je právě kostýmek můžete působit velmi nevkusně.  Přiznejme si, že je skutečně skvělý pocit kráčet po ulici a mít na žaludku ten příjemný lehtivý pocit, kdy tušíme, že se za námi otáčí spousta mužských tváří. Rozhodně tu nejde o to, abyste se přiblížila vzhledu muže či dokonce vypadala jako mužatka – to v žádném případě!

Pokud se tedy rozhodnete, že si kostým necháte ušít na míru, měla byste zvážit, zda vaše postava netrpí častými výkyvy hmotnost, jelikož kostým vám v šatníku vydrží několik sezón a vypadat v něm skvěle budete vždy. Věřte, že jakmile si jeden takový oblečete, hned budete mluvit jistěji, hlasitěji a jednoduše budete mnohem sebevědomější.

Typy jak se obléct skvěle do pánské módy

Pokud ke krejčímu přeci jen zajdete, rozhodně se nebojte dát najevo svůj zájem a trochu pustit uzdu své fantazie. Většina krejčích se totiž taktně shoduje, že zákazníci, kteří se nebojí říci, co si přejí jsou s výsledky pak mnohem více spokojeni než ti, kteří mlčí a sami si pořádně nedokážou říci, co by si přesně představovali.

Látka

Kostým či sako může být šitý jak z kašmíru, vlny nebo jiného materiálu. Proto mějte na paměti, že takové látky mají i svoji specifickou váhu. Ty lehčí jsou především hodně tenčí, proto se hodí více do teplejšího počasí. Těžké a silnější látky jsou vhodné do zímního.

Knoflíky

I o nich si můžete rozhodnout sama. Je totiž jen a jen na vás, zda zvolíte jednořadové knoflíky nebo dvouřadové. První možnost však v nynější době frčí více.  Knoflíky můžete mít čtyři, tři, dva nebo dokonce jen jeden ( ten volte v případě, že máte dobře vyvinutý hrudník).

Rozparky na zadním dílu saka

Zde hodně záleží na tom, kam si oblek budete brát a kolik volnosti v něm budete potřebovat. Pokud si nošení saka zvolíte například na pracovní pochůzku, zvolte rozparky dva.

Klopy

Na mysli zde máme špičku a úhel střihu. Špičaté klopy směřují nahoru k obličeji. Ty si vybírají ženy nejčastěji, protože umí dokonale rámovat obličej.

Kalhoty

Vyberte si takové, které na vás budou vypadat nejlépe. Je zde velký výběr mezi bokovkami, uhlazenými, s puky, hladké či s vysokým pasem. Při výběru si s sebou vězměte například kamarádku, která vám určitě poradí.

Sako

Vysoké dívky mohou volit saka delší délky. Ty menší by se jim měly naopak vyvarovat a volit kratší, ne delší než pod boky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *