6 tipů pro krásné obočí

Upravené obočí dokáže s vaším vzhledem skutečné divy. Dodá mu úplně jiný výraz, perfektně orámuje vaše oči, budete prostě vypadat jinak a naprosto fantasticky. Správně upravené obočí je krásné A aby bylo opravdu správně upravené, přinášíme vám několik tipů, jak na to.

Tvar a úprava obočí mají obrovský vliv na celkový výraz vaší tváře, tvar obličeje zase rozhoduje o tom, jak byste si měla obočí vytvarovat. Špatně vytrhané obočí může naopak celou snahu o perfektní make-up úplně zkazit. 

1. Správná délka obočí

Obočí by mělo začínat na pomyslné přímce vedoucí od kořenu nosu kolmo k čelu a na přímce vedoucí od kořenu nosu k vnější straně zornice je ideální místo pro nejvyšší bod oblouků. Končit by mělo v místech, kde se přímka vedená od kořenu nosu protne s vnějším koutkem oka.

2. Zachovejte přirozenou linii obočí

Nesnažte se obočí příliš kroti nebo dokonce měnit jeho tvar. Zachovejte jeho přirozený tvar, vytrhejte jen ty chloupky, které jsou mimo tuto linii, primárně na spodní straně obočí. Pamatujte, že příliš úzké obočí je velmi nevzhledné a nemoderní.

3. Tvar obočí na hranatém obličeji

Pokud máte hranatý obličej, kulatý oblouk obočí by mohl tvořit přílišný kontrast. Vrchol oblouku slaďte s nejširší hranou čelisti. Neměl by být příliš okrouhlý, klidně si dopřejte špičatější plochý vrchol.

4. Tvar obočí u kulatého obličeje

Klenuté obočí dokáže kulatý obličej správně opticky protáhnout. Vyšší vrcholek obočí také dodá sílu a svůdnost vašemu pohledu a oči perfektně zvýrazní.

5. Hustotu obočí dožene dobarvení

Málo výrazné obočí můžete lehce dokreslit nebo zvýraznit tužkou. Použít můžete i matné stíny,odstín volte podle barvy vašich očí, vlasů, pleti a podle aktuálních trendů líčení. Tužku a stíny rozmažte do ztracena.

6. Microblading – poslední záchrana perfektního obočí

Pokud nejste se svým obočím spokojená vůbec, případně jestli vás příroda v tomto ohledu neobdařila, navštivte salon, kde provádí microblading. Jedná se o speciální čepelkovou metodou, díky níž je vám pigmentem vytvořeno obočí tak autentické, že budete překvapeni. Tato úprava obočí vydrží cca dva roky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *