5 tipů, jak vybrat plavky. Jaké jsou v trendu?

Napsal

Blíží se čas letních dovolených a k nim neodmyslitelně patří vodní radovánky a opalování. Nezáleží na tom, jestli pojedete k řece nebo k moři, či budete trávit volný čas jen u bazénu na zahradě. Dopřejte si stylové plavky, které padnou vaší postavě a budete se v nich cítit dobře.

Letos jistě budou na plážích a na koupalištích opět k vidění oblíbené bikiny i jednodílné plavky. Vybírat se dá z různých střihů, barev i stylu. Určitě si vybere opravdu každá z nás.

Na co se zaměřit při výběru plavek

1. Střih

Mezi nejoblíbenější stále patří dvoudílné plavky. Můžete si vybrat z různých typů, výběr je opravdu bohatý. Nejdůležitější je, aby vám správně sedl střih. Vršek od dvoudílných plavek může být bez ramínek nebo na zavazování kolem krku, Push-up či tankiny – horní díl je top. Spodní díl můžete vybírat z kalhotek s vysokým střihem, tanga, s nohavičkami nebo bokovky. Potřebujete-li zamaskovat nedostatky v postavě, volte vysoké kalhotky klasického střihu. Schovají i velké břicho.

Pokud chcete zůstat u klasiky, vyberte si jednodílné plavky. S pěkným výstřihem opravdu zazáříte. Nebo vyberte jednodílné plavky s průstřihy, což je letos in.

2. Barva a vzor

Výběr je letos široký, vybírat můžete z různých zajímavých kombinací barev a motivů. Oblíbené jsou puntíkaté, proužkaté nebo geometrické tvary, barvy metalické, neonové a pastelové odstíny. Pro letošní rok jsou v kurzu modely plavek s květinovým vzorem s zářivě žlutou barvou a barevné plavky, kdy horní díl je v jiné barvě než ten spodní. Plavky mohou být doplněny různými ozdobami.

3. Velikost

Při výběru plavek se kupodivu vyplatí vzít si plavky o velikost menší. I elastické materiály se vlhkem trochu roztáhnou a vaše velikost vám pak může být volnější.

4. Materiál

Při výběru plavek hodně záleží na materiálu. Současný trend je elastan, který pruží a dobře drží tvar. Díky dobré volbě materiálu a střihu mohou mít plavky zeštíhlující efekt.

5. Značka

Značkové modely plavek dávají majitelce jistou záruku delší životnosti. Stačí si jen vybrat mezi elegancí a praktičností, funkčností a svůdností ten svůj styl.

Share