3 věci, které vašemu vzhledu zbytečne přidávají léta

Napsal

Ačkoli se snažíte líčit podle nejnovějších trendů, působíte unaveným dojmem a co víc – vaše okolí vám hádá více let, nežli kolik vám ve skutečnosti je. Ptáte se sama sebe, kde je chyba a co děláte špatně, že i přes veškerou snahu působíte starší, což žádná žena nechce. Možná chybujete v líčení a sázíte na prvky, které vám zbytečně přidávají léta – a v tom bude zakopaný pes.

Líčení k ženám neodmyslitelně patří. Make-up nám umožňuje zamaskovat nedostatky a dodat si sebevědomí. Každá z nás chce být krásná a na své okolí působit přitažlivě. Jenže ne vždy se nám to daří. Proč? Někdy zkrátka děláme chybičky, které nám přidávají léta a jsou tak viníkem toho, že na naše okolí působíme starší. A to přece nechceme, ne?

Chyby v líčení, které vám přidávají léta

Líčíte se? A líčíte se správně? Možná sledujete nejnovější trendy v líčení, se kterými se snažíte udržet krok. Mnohdy si myslíme, že jsou dané prvky a fígle pro nás ty pravé, ale ne vždy je tomu tak. Nemusíte se přestat líčit, jestliže vám make-up pomáhá cítit se lépe a přitažlivěji, pak si jen dejte pozor na přešlapy, které vám přidávají léta a to úplně zbytečně. Postačí, pokud se širokým obloukem vyhnete následujícím třem prohřeškům.

  • Umíte kouzlit s řasenkou?

    První chybou v líčení, o které se v dnešním článku zmíníme, je řasenka – spíše její špatné použití. Ne všem ženám příroda do vínku nadělila krásné a husté řasy, které by nepotřebovaly zvýraznit, není se proto čemu divit, že drtivá většina z nás zkrátka po řasence sáhnout musí. Jenže pokud si s řasenkou pohrajete špatně, pak si uškodíte. A v čem je tedy chyba? Pokud si řasenku nanesete na dolní řasy – tady platí, že méně je více. Nepřehánějte to, jinak se dolní řasy slepí a váš pohled bude působit unaveně.

  • Jak zacházet s korektorem?

    Dejte cenu tomu, kdo vymyslet korektor! S tímto pomocníkem můžete zamaskovat nedokonalosti na vaší pleti a vytvořit tak dojem dokonalého vzhledu bez jediné chybičky na kráse. Ovšem i s korektorem můžete napáchat více škody nežli užitku. Jakto? Mnoho žen ve snaze vytvořit perfektní vizáž nanáší na svou tvář zbytečné množství korektoru. Silnější vrstva je vidět a rozhodně nevypadá dobře. Dalšího přešlapu se dopustíte tehdy, pokud zvolíte špatný odstín, přičemž platí, že ani světlý ani tmavý odstín není to pravé ořechové.

  • S pudrem se to nesmí přehánět!

    Používáte pudr? Odborníci na líčení se shodují v tom, že byste to s ním neměli přehánět, především pak v případě, kdy se přehoupnete přes třicítku. Pudr je sice skvělý v tom, že zafixuje make-up a dodá vám alabastrovou vizáž, jenže jeho negativní vlastnost spočívá v tom, že se usazuje ve vráskách a ty jsou díky němu daleko více vidět. Jestliže nechcete jizvičky stáří zbytečně zvýrazňovat, pak pudr aplikujte pouze na tzv. t-zónu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *