Kuchyň na chalupě: Jak ji zařídit?

Napsal

Bydlíte v klasické venkovské chalupě a hledáte nápady na novou kuchyň na, která bude jakýmsi středobodem všeho? Nebo prostě jen milujete chatový styl, nechte se inspirovat tipy, kterými si můžete vyladit svou kuchyni. 

Vytvořte příjemnou atmosféru s rustikálním stolem a židlemi

Kuchyň na chalupě je mnohem víc než jen místo k přípravě jídla, je opravdu srdcem domova. Proto vintage kuchyňský stůl je nezbytný pro vytvoření dokonalého společenského centra a domácího prostředí. Kouzlem kuchyní na chalupě je často jejich zvláštní a eklektická směs starého a nového, protože to dává pocit útulného a přívětivého prostoru. Vintage kuchyňský stůl a židle jsou nutností.

Maximalizujte přirozené světlo pomocí světlých barev

Kuchyně v chalupách mají často nízké stropy a malá okna, takže klíčem k dobrému designu je využít každou příležitost k optimalizaci přirozeného světla. Využití přirozeného světla výrazně pomůže vytvořit harmonický proud ve vaší kuchyni. Tím, že chalupu vybavíte nábytkem v jemných barvách, zjistíte, jak světlý a vzdušný pokoj vznikl. Bez ohledu na to, jak je velký, nebo malý.

Kuchyně na míru

Každý majitel chaty či chalupy ví, že s rovnými podlahami a stěnami nelze nijak zvlášť počítat. Proto je někdy nejlepším řešením kuchyně na míru, jejíž design by měl ladit se stylem chalupy.

Neskrývejte to nejcennější, co v chalupě máte

Jestliže tápete, jaký typ kuchyně do vaší chalupy pořídit, ideálním výběrem je typická venkovská kuchyně překypují žádoucími dobovými prvky. Zaměřte se na to, aby šlo vidět co nejvíce toho původního, takže zapomeňte na skrývání stropních trámů, nové laminátové podlahy nebo omítnutí cihlových zdí. Právě tyto detaily udělají z vaší chaty ráj na zemi.

Prostor vs. pojízdný nábytek

Pokud je pro vás prostor na prvním místě, jak tomu často bývá v malých kuchyních na chatě, je dobré vzít v úvahu několik volně stojících kusů, které dodají vaší kuchyni flexibilitu. Zkuste se rozhodnout pro pohyblivý kuchyňský ostrůvek nebo dokonce řeznický špalek, který vytvoří další pracovní prostor. Ale lze jej také snadno přesunout na druhou stranu místnosti, pokud potřebujete udělat místo pro hosty.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *