Krásná díky vodnímu pramenu

Napsal

Krásná díky vodnímu pramenuMáte pocit, že ke kráse stačí pouze kvalitní kosmetika? A napadlo vás někdy, že by bylo lepší využít něco „přírodnějšíjho“, zdravějšího a přitom zcela běžně používaného? Pokud ne, měly byste se zamyslet, která věc je pro náš organismus a očistu celého těla nejlepší. Třeba taková voda. A nezapomentě, není voda jako voda. Nejzdravější voda je ta z pramene vyvěrající spod skály, a má také blahodárné účinky na naši pleť.

Je důležité si uvědomit, že né každá pleť je ochotná snést vodu z vodovodu, ale naše tělo ji nutně potřebuje. Řiďte se proto radou : Kdo má přecitlivělou pleť, měl by ji přizpůsobit svým požadavkům. Například různé přísady do koupele, soli, toto všechno může zpříjemnit dotyk kůže s tvrdou vodou.

Heřmánek s mátou a také jiné byliny příznivě ovlivňují lidský organismus.
Povzbuzující koupel ze smrkového jehličí.
Pokud je pokožka podrážděná, mnohem více podléhá mazání. V takovém případě blahodárně působí koupel z odvaru šalvěje, heřmánku nebo květů arniky a heřmánku v poměru 1:1.
Osvěží a zklidní koupel s odvarem rozmarýnu.
V případě, že se člověk večer co večer převaluje na lůžku a nemůže usnout, je výborným prostředkem lázeň z lipového květu.
Koupel z dubové kůry působí zejména proti zánětům a stahuje póry na těle.
Po koupeli je nutné zabalit se do tepla, lehnout si a odpočívat.

CHLADNÁ VODA

Dobrou vlastností chladné vody je to, že dobře rozproudí krev. A postup „ozdravné kúry“? Vanu naplňte do 2/3 studenou vodou a asi 2 až 3 minuty v ní choďte jako čáp, vytahující nohy z vody po každém kroku. A k čemu to pomáhá? Je to výborný pomocník na chladné nohy a otravnou nespavost. Stejně tak je dobrá střídavá koupel, kdy přenášíme nohy ze studené do teplé vody a obráceně. Otužování těla také můžete trénovat střídavým sprchováním.

TEPLÁ VODA

Teplá voda vlastní to pozitivum, že rozšiřuje póry a uvolňuje pokožku, ta chladná působí opačně – stahující. Kdo chce povzbudit svůj krevní oběh měl by se každé osprchovat proudem teplé a studené vody. Tuto proceduru je třeba vždy zakončit studenou vodou. Teplota vody nemusí být v žádném případě extrémní.

A když chcete udělat pro svou pleť ještě více, vydrhněte si pod sprchou důkladně celé tělo, né příliš měkkým kartáčem.Začněte na nohou a krouživými pohyby pokračujte směrem k srdci.

NA CO SI DÁT POZOR?

Koupel by neměla trvat déle než dvacet minut. V opačném případě, může pokožku chlór obsažený ve vodě vysušit, čímž se pokožka podráždí a začne svrbět. Při nemocích srdce a krevního oběhu, postupujeme velmi opatrně, protože příliš teplá koupel i bylinková, mohou mít neblahý účinek na organismus.

Po každém osprchování a lázni byste se měli natřít tělovým mlékem nebo při sušší pokožce tělovým olejem, protože voda pokožku dehydruje a narušuje její přirozený ochranný plášť. Proto se raději doporučuje sprchování než každodenní koupel.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *