Kosmetické procedury: Kterým se v létě vyhnout?

Napsal

Ačkoli jsou všechny procedury péče o pleť a tělo během letní sezóny bezpečné, některé mohou být v horkém počasí škodlivé. Pokud uvažujete o nějaké zkrášlující proceduře, raději se předem zamyslete, jestli je to v horkém letním počasí dobrá volba. Jakým procedurám se tedy raději vyhnout?

Chemický peeling

Chemický peeling je řada roztoků, které se aplikují na pokožku a způsobují hloubkovou exfoliaci vedoucí k odlupování pokožky. Tyto roztoky mohou působit na mnoho problémů pleti od akné po pigmentaci, a dokonce i na stárnutí. Peeling pokožky však odhaluje podkladovou surovou kůži, která je náchylnější ke spálení. Léto proto není ideálním obdobím pro chemický peeling, protože absolutní ochrana před sluncem prakticky není možná.

Liposukce

Liposukce je chirurgická metoda odstraňování podkožního tuku z kůže. Provádí se v celkové anestezii pod dohledem plastického chirurga. Zákrok trvá obvykle 6 hodin, ale výsledky nejsou vidět okamžitě. Mohou se objevit boule, modřiny, a dokonce i otoky, které mohou trvat i několik týdnů. Následná péče zahrnuje nošení elastického oděvu, který zabraňuje ochabnutí kůže. A to je v létě opravdu nepříjemná záležitost. Raději si tedy počkejte na podzim.

Retinoidy

Retinol se stal jedním z nejoblíbenějších sér předepisovaných dermatology. Zatímco retinol je mírný derivát vitaminu A, retinoidy, tedy i ty, které předepisuje dermatolog, mohou být pro vaši pleť v létě nevhodné. Retinoidy na předpis, jako je tretinoin, izotretinoin a adapalen, jsou fotosenzibilizující. To znamená, že v létě se vaše pokožka pravděpodobně spálí a měla byste se jim za každou cenu vyhnout.

Pokud je pro vás nějaká procedura nevyhnutelná, zkuste se alespoň vyhýbat přímému slunečnímu záření, abyste zmírnily negativním dopadům na své tělo.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *