Kosmetická pomoc přímo z přírody

Napsal

Kosmetická pomoc přímo z přírodyVolají vaše pleť a vlasy už nějaký čas SOS? Naordinujte jim přípravky, které díky svému přírodnímu složení dokážou s některými kožními problémy zatočit raz dva a vy si pak budete pískat!

Čtyři přírodní zázraky

Zelený čaj

Zelený čaj a jeho organismu prospěšné účinky jsou známé skoro všude. Mezi nejoblíbenější země, které zelený čaj popíjí a používají v kosmetice patří Japonsko a Čína. Nejen že působí proti bolesti hlavy, psychické a fyzické únavě – dokonce obsahuje tělu prospěšné látky, které urychlují látkovou přeměnu a odbourávají tukové zásoby. Obsahuje velmi potřebný vitamín C, vitamíny skupiny B, minerály a stopové prvky. V kosmetice se používá především k vyhlazení, zpevnění a omlazení pokožky a nezanedbatelný je i v boji proti jejímu poškození slunečním zářením. Jeho použítí je však přínosné i v kosmetické chirurgii, kde pomáhá při hojení jizev (například po odstranění tetování). Vy nynejší době tomuto zázraku přidělují i fakta, že patří mezi čaje, které minimalizují a dokonce omezují vznik rakovinových buněk.

Tea Tree

Před mnoha tisíci lety australští domorodci objevili léčebné účinky Tea Tree oleje , když si přikládali rozdrcené listy stromu Melaleuca Alternifolia  na rány. První originální australský Tea Tree Olej je zásadně podle standardů prodáván ve tmavých  lahvičkách. Byl nalezen jako netoxický prostředek vhodný především pro pokožku, ktrtá trpí akné, afty, opary nebo popraskané koukty. Nejcenější na tomto oleji je, že má výrazné čistící vlastnosti, nedráždí pokožku a nemá žádné významné vedlejší účinky. Je bezbravý a má příjemnou čistou vůni.

Olivy

Olivový olej dokáže perfektně chránit pokožku před mrazem a v kosmetice je využívaný pro regeneraci kůže po opalování. Neobsahuje často žádná barviva ani konzervanty, proto také narozdíl od tělových mlék a krémů nehrozí výskyt alergie nebo nepříjemné svědicí reakce. Oplývá především vitamíny E, A, D a minerálními látkami jako je hořčík a vápník, které jsou velmi důležité pro zdraví kůže, vlasů a nehů.  Olivový olej patří mezi takzvané dobré tuky. Obsahuje mononasycené mastné kyseliny a antioxidanty, které příznivě působí na celý organismus. Díky mononasyceným mastným kyselinám se můžeme bránit takovými zdravotními hrozbami, jakými jsou rakovina, vysoký krevní tlak či cukrovka. Konzumací olivového oleje lze dokonce snížit cholesterol a předejít ucpávání tepen. Předejít se tak dá srdečnímu záchvatu a je tak možné si značně prodloužit život. Olivový olej obsahuje také látky zvané polyfenoly, které působí proti srážení krve, pomáhají při artritidě a osteoporóze a také hojí zmírňují záněty.

Aloe Vera

Do Evropy se dostala v 16.století. Čistá šťáva z Aloe vera, nebo také gel z Aloe, jak se někdy tato zvláštní tekutina nazývá, má blahodárný vliv na celé tělo a přispívá nejenom k prevenci před většinou nemocí, ale také jako účinný lék proti nim. Léčivě působí především šťávy a gely z dužnatýcg listů, které obsahují mnoho enzymů, minerálů a stopových prvků. Při zevním použití dokáže zničit plísně, viry, bakterie nebo drobná poranění. Pomáhá však i při poštípání hmyzem. Pozadu však nezůstává ani vnější použití, můžeme jej aplikovat na špatně hojící se rány, popáleniny, některé druhy ekzémů a k léčení paradontózy. Aloe vera je obecně prevencí proti většině nemocím, v našem jídelníčku a kosmetice by rozhodně neměla chybět.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *