Jak vybrat správnou hru pro své dítě: Praktický průvodce pro rodiče

Vhodná hra může podpořit rozvoj dovedností, a přitom nabídnout spoustu zábavy. Nabídka her pro děti je však pestrá a vybrat tak to pravé může být pro rodiče výzva. Zde najdete jednoduché tipy, které vám pomohou zaměřit se na vhodné hry při výběru.

Zohledněte věk své ratolesti

Jedním z těch nejdůležitějších parametrů při výběru dětské hry je rozhodně věk. Každá hra je doporučená od určitého věku. Některé z nich jsou vhodné již od tří let, u deskovek a karet však mohou být pravidla někdy složitější. Proto dobře zvažte schopnosti svého dítka. Pro mladší děti jsou lepší verze s intuitivními pravidly, zatímco pro starší děti můžete jistě zvolit složitější hru, která vyžaduje taktiku a komplexnější myšlení.

Dovednosti a zájmy

Většina her určitým způsobem dítě rozvíjí. Může podporovat jeho kreativitu, logické myšlení, komunikaci či třeba spolupráci. Výběr tedy můžete přizpůsobit tak, aby hra byla co nejpřínosnější. Vždy s ohledem na potřeby vašeho dítěte. K tomu byste samozřejmě měli zvážit i jeho zájmy, je totiž důležité, aby ho hraní bavilo. Na výběr je například ze sci-fi, fantasy, zvířátek, ale i vědeckých her.

Hračky vs. společenské hry

Společenské hry pro děti jsou skvělé – nabízí způsob, jak můžete se svou ratolestí trávit čas, případně si může hrát se svými vrstevníky. To podporuje sociální dovednosti, což je velmi důležité. Nicméně někdy si dítko chce či může hrát pouze samo. Některé hry lze hrát i v jednom hráči. Ovšem kromě toho se nabízí i různé hračky – i ty mohou být vzdělávací. Ať už jde o různé skládačky a logické hračky, či různé interaktivní produkty, které s dítkem komunikují.

Nabídka zábavy je pestrá, můžete tak vybírat produkty přesně na míru. Hraní společenských her může být velmi přínosné, umožňuje přitom dětem užít si spoustu zábavy a kvalitní čas se svou rodinou či kamarády.

Zdroj náhledové fotografie: famveldman — Stock.adobe.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *