Jak udržovat pokožku v zimě

Napsal

Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v prostorách vytápěných ústředním topením. Je tak daleko citlivější a snadněji se podráždí. Udržet si zdravou, hydratovanou a vyživenou pleť pomůže kromě klasických výrobků i přírodní kosmetika, která nabízí celou řadu produktů péče o pleť pro domácí a profesionální péči

Nezapomínejte na pleťové krémy

Jakmile klesnou teploty pod osm stupňů Celsia, mazové žlázy v pokožce sníží produkci lipidů na minimum. Proto je v zimě vhodné ošetřovat pleť výživnými a ochrannými krémy. Chrání kůži před chladem a lépe udržují vlhkost pokožky. Hutný krém budete potřebovat zejména v extrémních klimatických podmínkách: na horách, ve vysokých mrazech, při dlouhodobém pobytu venku nebo při ostrém větru. Za běžných podmínek, kdy je pleť vystavena působení mrazu velmi krátkou dobu, jako například během cesty do práce a z práce, můžete používat krémy, které nejlépe vyhovují typu pleti.
Rozhodně zapomeňte na nesmyslná tvrzení, že v zimě by se neměly používat hydratační krémy, protože obsahují vodu, která v chladnějším počasí na kůži zmrzne. Moderní a kvalitní přípravky můžete používat skutečně beze strachu. Nezapomínejte, že dehydratovaná kůže se začne vrásnit a může tak ztratit svou pružnost. Pokud tento stav trvá déle, projevy nedostatku vody v kůži se samozřejmě prohlubují. Kůže je citlivější a ztrácí schopnost přirozeně reagovat na agresivní životní prostředí. Aby pleť zůstala vláčná a jemná, potřebuje dostatečnou hydrataci. Dvakrát i třikrát týdně je moudré si střídavě dopřát výživnou a hydratační masku. Ta pomůže proti pocitu silně vysušené pleti.

Tajemství přírodní kosmetiky

Extrakt z pravého kaviáru a z perel – látky viditelně působí na zjemnění vrásek, zvýšenou pružnost, lepší okysličení a navíc pleť omladí. Kaviárové sérum chrání pleť před volnými radikály a stresem a pomáhá obnovit vnitřní vitalitu pleti.

Vitaminový koncentrát pro suchou pleť – poskytuje pokožce okamžitou výživu a ochranu a současně obnovuje její přirozený hydrolipidový film. Hydratujte a vzdorujte stárnutí s extraktem z pecek hrušky, mateří kašičkou, vitaminů A, E a C a kyselinou hyaluronovou. vaše pleť bude viditelně omlazená, pevnější, s větší poddajností a elasticitou.

– Vyzkoušejte také kosmetické přípravky obsahující mořský kolagen, kyselinu hyaluronovou i vitaminy A, E a C. Slouží totiž nejen jako prevence proti poškození pleti, ale navrací pokožce už ztracenou elasticitu, vyhlazuje vrásky a sjednocuje povrch a barvu.

– Dalším problémem v zimních měsících je nedostatečné okysličení pleti v důsledku působení volných radikálů a znečištěného ovzduší. Regenerujte ji pomocí okysličení pleti. Většina těchto výrobků působí proti stárnutí a je určena hlavně pro zralou pleť. Navíc je vhodná pro všechny, kdo trpí znečištěným ovzduším ve velkých městech. Základem těchto krémů je jedinečná třífázová mikroemulze, která snadno proniká do pokožky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *