Jak snadno vybělit zuby v pohodlí domova? Neutrácejte zbytečné peníze u specialistů

Napsal

Svěží pleť, výrazné oči, dokonalé rty a zářivý úsměv. To je přesně ta kombinace, o kterou usiluje každá žena, která o svůj vzhled dbá. Chcete mít krásné bílé zuby a zazářit tak každý den, aniž byste musela trávit hodiny před zrcadlem? Zkuste domácí bělení zubů, které si oblíbíte.

Dentální hygiena a specialista na bělení

V dnešní době je vedle zubařů velkou oblibou i návštěva dentální hygieny. Vedle pozitiva zdravých a perfektně vyčištěných zubů se také naučíte vy samy čistit zuby tím nejlepším způsobem. Čištění správným způsobem a používání i mezizubních kartáčků vám ale zářivé a bílé zuby nepřinese.

Proto se lidé často obracejí na dentální specialisty, kteří se bělením zubů zabývají. Tyto procedury jsou ale často zdlouhavé a také celkem nákladné. Pokud se nechcete pouštět do této drahé procedury, můžete zkusit bělení zubů v pohodlí vašeho domova.

Pravidelné čištění je základ

Už od dětství se učíme, že je důležité si čistit zuby pravidelně každý den. Podle lékařů bychom si měli zuby čistit dvakrát denně. Samotné čištění by mělo trvat něco kolem dvou minut, a pokud zvolíte zubní pastu s bělicím účinkem, jistě se výsledek brzy dostaví. Na trhu existuje také mnoho druhů ústních vod s bělicím efektem, které vám k zářivému úsměvu také pomohou o něco rychleji.

Tipy na bělicí produkty

Kromě bělicí zubní pasty a ústní vody můžete vyzkoušet i další produkty, s nimiž se výsledek možná dostaví ještě rychleji. Některé produkty totiž slibují okamžitý a viditelný výsledek, po kterém touží všichni.

Ty nejpoužívanější bělící produkty jsou pásky a proužky. Snadno je nalepíte podle návodu přímo na zuby a necháte je působit pár minut. Při působení se můžete v pohodlí domova dívat na oblíbený seriál nebo třeba poskládat právě vysušené prádlo.

Bělicí pera jsou stále v kurzu

Podobně oblíbená jsou také bělicí pera, se kterými se naučíte zacházet již při první aplikaci. Po nabělení zubů tímto perem uvidíte zářivý výsledek ihned po aplikaci a bělost vám vydrží i několik týdnů. Brzy si najdete vlastní způsob aplikace. Někdo bere celý chrup najednou dlouhým tahem, jiní si bělí každý zub zvlášť a postupují jeden po druhém.

Bělicí gel

Běh na delší trať, zato s mnohem delší trvanlivostí výsledku, najdete u bělících gelů. Gel na zuby aplikujte několik dní po sobě, postupně uvidíte stále lepší výsledek. Pro ještě lepší účinek můžete nechat gel působit i přes noc, během spánku vám zuby vybělí na maximum. Velkou výhodou bělících gelů je několikaletý výsledek.

Bělicí pudr

Méně častým způsobem je používání bělicího pudru. Ze všech zmíněných možností je pudr nejvíce šetrný k zubní sklovině, avšak je zapotřebí používat pudr na každodenní bázi. Pokud se ale naučíte používat například bělicí zubní pastu spolu s tímto pudrem, výsledek bude dostačující, a přitom stále jemný a šetrný.

Pozor na babské rady

Staří Egypťané měli vlastní a osvědčený způsob, jak vybělit zuby. Používali k čištění zubů čistý popel. Věřili, že zuby budou potom mnohem zářivější. Vy to ale pro jistotu nezkoušejte. Nejenže tento pokus žádné velké výsledky nepřinese, navíc si můžete i dost ublížit.

Další častou radou od našich babiček může být bělení zubů pomocí citronové šťávy spolu s jedlou sodou. Tento přípravek se používá pro čištění ploch a dokáže rozzářit kdejaké místo ve vaší domácnosti, na vaše zuby však tuto kombinaci raději nezkoušejte. Můžete si totiž nenávratně poškodit zubní sklovinu.

Prevence je důležitá

Pro dokonalý a zářivý úsměv je ale také důležitá prevence, díky které se zažloutnutí dobře vyhnete. Mezi účinnou prevenci se vedle pravidelného čištění zubů počítá také absence kouření, nadměrného užívání alkoholu nebo příliš časté používání sójové omáčky, černého čaje nebo jiných potravin, které mohou zuby obarvit.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *