Jak si vyrobit vlastní vyživující sůl do koupele? Příprava je snadná

Napsal

Každý z nás občas potřebuje čas jen pro sebe, pro zklidnění těla i duše a kousek toho relaxu v hektickém dni. Pro takové chvíle mnoho lidí využívá relaxační koupel v pohodlí domova. A proč taky ne? Voňavá horká koupel s chvílí jen pro sebe je to nejlepší, co můžete po těžkém dni v práci udělat.

Aby byla vaše horká vana nejen uvolňující a relaxační, ale také výživná pro vaše tělo a pokožku, je dobré přemýšlet nad tím, jaký produkt do vody rozpustíte. Samozřejmě je možné použít klasické pěny do koupele. Co si tak tuto koupel obohatit o výživnou sůl? Vyrobte si vlastní koupelovou sůl a využijte tak chvíli relaxu pro dostatečnou regeneraci vašeho těla.

Proč zrovna sůl do koupele?

Rozpuštění soli v horké vaně má nespočet pozitivních vlivů na vaše tělo, nejedná se pouze o voňavou a relaxační pomůcku pro vaši koupel. Tato přísada do horké vody pomáhá ke kráse a pevnosti vaší pokožce, je totiž dokázáno, že se díky koupelové soli tvoří vrásky mnohem pomaleji.

Díky fosfátům, které koupelová sůl obsahuje, bude vaše kůže mnohem více hebká, pružná a měkká. Sůl můžete jemnou masáží využít také jako přirozenou formu peelingu, čímž se zbavíte veškerých odumřelých buněk na kůži. Sůl vhodná do vany je také skvělou přísadou pro domácí pedikúru, vaše ztvrdlé paty krásně změknou a vy se tak jednoduše zbavíte odumřelé kůže.

Léčivá koupelová sůl

Pokud věříte na sílu bylinek, můžete vyzkoušet i jejich sílu skrze koupelovou sůl. Pokud totiž přidáte při výrobě soli i jednu z léčivých bylinek, můžete tak přispět vašemu zdraví nebo se zbavit klasických zdravotních problémů.

  • Nachlazení — Pokud na sobě pociťujete příznaky nachlazení, můžete si připravit sůl do koupele s příměsí jedlového jehličí, eukalyptem nebo podbělem.
  • Otoky a revma — Pro takové zdravotní problémy je výborná koupelová sůl s najemno nasekanými a v hmoždíři rozdrcenými listy kopřivy.
  • Stres — Máte za sebou hektický den plný stresu? Pak se vám pro relax bude hodit koupelová sůl s levandulí, meduňkou, heřmánkem.

Výběr soli je důležitý

Rozhodla jste se pro výrobu koupelové soli v pohodlí domova? Pak budete potřebovat pár ingrediencí, se kterými vyrobíte sůl velmi rychle. Nejdůležitější ingrediencí je samozřejmě samotná sůl, do které se ostatní složky zamíchají.

Zvolte kvalitní sůl a nešetřete na ní. Nejlepší je prémiová himalájská sůl. Zvolit můžete také jakoukoliv mořskou sůl, je však důležité, aby byla hrubozrnná. Pokud vyberete jakoukoliv jemnou nebo levnou sůl, přijdete o mnoho minerálů, které obsahují pouze mořské nebo himalájské soli. Minerály se postupně v horké vodě uvolňují a dostávají se skrze pokožku do vašeho těla.

Další složkou je olej

Při výrobě budete potřebovat také olej, který spojí veškeré ingredience se solí. Aby byla vaše koupelová sůl co nejefektivnější, vyberte ten správný olej. Může být spojený s vaší oblíbenou esencí nebo takovou, která vašemu zdraví prospěje. Zatímco levandulový olej vám pomůže s uklidněním, jasmínový olej nebo ten z citrusů vás příjemně osvěží a dodají pozitivní náladu. Olej z čajovníku nebo eukalyptu vás zbaví pocitu nachlazení. Jestliže cítíte bolesti svalů po náročném tréninku, pak si do soli přidejte olej z rozmarýnu.

Chybí už jen bylinky

Pokud smícháte hrubozrnnou sůl s vámi vybraným olejem, je jen na vás, zda si do soli přidáte ještě nějakou bylinku. Určitě tím ale nic nezkazíte. Přidat si do směsi můžete také okvětní lístky z růže, levandule nebo jarních fialek. Efektivně při relaxační koupeli bude vypadat také pár květů sedmikrásek nebo heřmánku.

Vámi vyrobenou sůl do koupele si nasypte do širokého kelímku s dobrým uzávěrem, do kterého se nedostane vlhkost. Taková koupelová sůl je i dobrým dárkem pro vaše nejbližší, určitě tuto formu relaxu ocení.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *