Jak se zbavit deprese? Pomůžou nejen léky

Deprese je bohužel velkým problémem současné generace. Byť se život zdánlivě usnadňuje mnoha moderními prostředky a technologiemi, je faktem, že se zároveň extrémně zrychluje, a na člověka jsou kladeny daleko vyšší nároky než kdy dřív. To vše společně také se zátěží životního prostředí, krizí hodnot nebo třeba nedostatečně budovanými sociálními vazbami vytváří ideální podhoubí pro psychické nemoci, včetně deprese.

Depresi není radno brát na lehkou váhu. Jde o vážné onemocnění, jehož následky mohou skutečně dramaticky postihovat život jednotlivce i jeho okolí. V prvé řadě je proto vždy potřeba vyhledat odbornou pomoc a svěřit se do rukou profesionálům, kteří vědí, jak vám pomoci. Je rovněž nutné vědět, že se to nestane ze dne na den a že je potřeba vytrvat, i když se bude zdát, že se nic nemění. K léčbě deprese může pomoci také řada podpůrných prostředků, které mohou celý proces usnadnit a vytvořit lepší podmínky pro to, abyste se co nejdříve dostali do psychické pohody.

Hořčík

Ne nadarmo je hořčík samotnými lékaři hojně doporučován. Jedná se o nesmírně důležitý prvek, který je pro nás naprosto nezbytný. Figuruje v několika stech enzymatických procesů a je důležitý pro nervový systém. Logicky se tedy jeho nedostatek může negativně podepsat rovněž na naší psychice. Hořčík – Magnesium má vliv i na naše emoční rozpoložení. Dovede potlačovat pocity úzkosti a snižuje dopad stresových situací. Při stresu se hořčík z těla velmi rychle vylučuje, a proto je třeba jej včas doplnit, aby tělo mělo z čeho čerpat.

HHC

Hexahydrokanabinol neboli „HHC“ je jedna ze sloučenin, která se vyskytuje v konopí. Jedná se nicméně o zcela legální látku podobně třeba jako CBD, jenž je dnes hojně užíváno při potížích se spánkem. HHC je typické především tím, že dodává příjemný uklidňující pocit. To je zcela zásadní zejména tehdy, když vás často přepadají stavy úzkosti a zoufalství. HHC vám pomůže uvolnit se a najít třeba i chuť se s někým potkat. Má pozitivní vliv na nervovou soustavu a bystří mysl. Pomáhá také se zkvalitněním spánku, což je další zásadní věc při léčbě deprese. Dostatečný odpočinek je klíčový pro regeneraci organismu a také nastartování léčebných procesů, které dovedou vyřešit právě i depresi.

Kratom

Kratom je aktuálně velmi diskutovanou látkou. Jednou z jeho největších přínosů je zlepšení nálady. Zelený kratom byl v mnoha studiích ověřen jako velmi dobrý prostředek pro zlepšení pozitivního stavu mysli a pro to, aby uživatelé měli optimističtější přístup k řešení problémů. Je nutné poznamenat, že se rozhodně nejedná o opioid, ale zároveň dovede přinášet účinky, které se velmi podobají některých drogám. Působí totiž v mozku na receptory, jenž jsou odpovědné za regulaci nálady. Výsledkem je, že se cítíte méně nervózní a máte lepší náladu i pocit pohody. Vždy ale platí, že je třeba pečlivě hlídat dávkování a v žádném případě jej nepřekračovat nebo neexperimentovat s různými kombinacemi.

Pohyb a zdravý životní styl

Jakákoliv léčba deprese je vždy komplexní a vyžaduje zapojení více aktivit, aby mohla být úspěšná. I pokud vám lékař předepíše antidepresiva, je nezbytné, abyste svým vlastní úsilím přispívali k úspěšnému postupu léčby. V tomto směru můžete zvážit nejen výše uvedené pomocníky, ale třeba také nastavení pravidelné rutiny v rámci pohybu. Ten sám je totiž skoro tím nejlepším lékem. Sportovní aktivity pomáhají produkovat hormony štěstí a spokojenosti, které samy o sobě nejlépe bojují s depresivními příznaky. Nutný je i celkově zdravý životní styl, který zahrnuje zdravou stravu, péči o své tělo a budování sociálních vazeb. To je samozřejmě při depresi extrémně těžké, ale stačí dělat i drobné krůčky.

Zdroj obrázků: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *