Jak se nalíčit pod brýle

Napsal

Jsou dioptrické brýle vaším každodenním doplňkem, protože máte vadu zraku? Bojujete stále s tím, že vaše líčení pod brýlemi zaniká? Přečtěte si naše tipy, rady a triky, jak se krásně nalíčit a vypadat šik, i když máte brýle s dioptriemi.

Jak se nalíčit pod brýle

Jak se nalíčit pod brýle

Někdo si už na své brýle zvykl a naučil se jak líčit, tak brýle nosit. Někteří si ovšem teprve zvykají, protože je pro ně nošení brýlí novinka. Právě těm jsou určeny tyto řádky, ale dost možná, že se zde dozví nějaké novoty i ti, kteří brýle nosí delší dobu.

Příprava pleti

Tak, jako před každým líčením i zde je nutné zbavit nejdříve pleť nečistot a nanést podkladovou bázi, pro vyrovnání povrchu pokožky. Díky podkladové bázi bude pleť jemnější, bez viditelných vrásek, fixuje líčení a zvyšuje odolnost make-upu. Což je při nošení brýlí klíčové. Při posouvání se na nose, častém sundávání a nasazování se může make-up poškodit.

Líčení probíhá de facto úplně stejně, jako byste dioptrické brýle nenosili. Co se líčí rozdílně, jsou oči, obočí a klíčové je mít na paměti, že pokud máte výrazné brýle, je vhodné zvolit méně výrazné líčení. V tomto případě by make-up měl pouze podtrhnout vaši krásu. A naopak, jsou-li brýle méně výrazné, můžete zvolit odvážnější líčení.

Líčení očí

  • Nosíte-li dioptrické brýle Ray-Ban s výraznými červenými obroučkami, mělo by líčení očí být velmi decentní / jemné. Pokud však nasadíte brýle s černými rámečky, můžete s barvami experimentovat a zkusit barvu modrou, fialovou či šedou, která je neutrální a sluší všem očím.
  • Barvu očních stínů volte nejen podle barvy obrouček, ale i podle barvy vašich očí, vlasů a oblečení, které budete mít ten den na sobě, včetně doplňků. Pokud rády používáte černou linku, opět pamatujte na to, že záleží, jaký typ brýlí máte. Není pravdou, že pod brýle se nehodí černá linka. Jen musíte vědět, jak na to. Tlusté rámečky a silná oční linka dohromady nevypadají hezky. Pokud tedy nosíte brýle se silnými obroučkami, zvolte černou linku tenčí. Můžete udělat linku tužkou a rozetřít ji – kouřový efekt.
  • Zapomenout nesmíme ani na řasy. Tady občas nastává problém s příliš dlouhými řasy, které při mrkání mohou narážet na skla. Řešením jsou vhodné brýle a dobře zvolená délka řas v případě, že si je necháváte aplikovat v salónu. Máte-li řasy vlastní, stačí natočit kleštičkami a přetřít objemovou řasenkou. Aby byly husté a krásně zatočené. Tím se zvýrazní a nemusíte oplakávat jejich délku.

Rty

Líčení rtů se odvíjí opět od barvy obrouček a podle toho, jak moc jsou brýle výrazné. Červené obroučky můžete klidně doplnit o rudou rtěnku, ale v případě obrouček černých, volte nevtíravou rtěnku a lesk na rty. Rtěnky se určitě bát nemusíte. Právě naopak. Protože oči překrývají brýle a líčení je tak méně výrazné, nemusíte se u rtěnek nějak výrazně omezovat. Pouze dejte pozor, aby hodně výrazná byla pouze jedna část obličeje.

Obočí

i nošení brýlí pamatujte na úpravu a zvýrazněné obočí. Vyplatí se mít kvalitní sadu na obočí, ale zvládnete to i pomocí ostře zastrouhané tužky. Malými tahy vykreslete na obočí drobné čárky v místech, kde chybí či je řídké. Použít můžete i stín na oči v odstínu vašeho obočí. Kartáčkem pěkně pročešte a pročechrejte – bude vypadat hustší a přirozenější.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *