Jak s přicházejícími studenými měsíci účinně prohřát organismus?

Teplým letním ránům již pro tento rok definitivně odzvonilo, vyplatí se tak proto vědět, jak své tělo efektivně prohřát, abyste se i během zimy cítili komfortně a v teple. Významně se na prohřátí organismu podílí nejen odpovídající volba oblečení, ale také dostatečný pohyb nebo potraviny, které konzumujete. Jaké jsou konkrétní tipy, jak své tělo udržet v teple?

Věnujte se sportu, nepodlehněte pokušení lenošit

Pokud je venku zima, více než kdy jindy to člověka svádí k tomu, aby se zachumlal pod peřinu, připravil si něco dobrého k jídlu a celý den strávil sledováním oblíbeného seriálu. Nicméně tuto variantu, jak udržet své tělo v teple, nelze praktikovat každý den. Vhodnější bude věnovat se sportu. Prvním krokem je zakoupení potřebného vybavení, od teplého funkčního oblečení po sportovní náčiní. Pro získání co nejvýhodnějších cen se podívejte na slevový portál Kaufino.com, kde jsou pravidelně sdíleny právě probíhající slevy u vybraných prodejců. 

Jakmile budete mít zakoupené vše, co potřebujete, zkuste se alespoň půl hodiny denně věnovat cvičení. Může to být procházka, trénink v posilovně nebo domácí kardio, důležité je své tělo nastartovat. Ideálně se tak cvičení věnujte ráno, zajistíte tak tělu nejen teplo, ale i energii do nového dne. 

Chraňte se před chladem

Existuje několik způsobů, jak se chránit před chladem. Tím nejzákladnějším je dostatečně se obléct. Oblečení vrstvěte tak, abyste si v přetopené místnosti mohli odložit a zbytečně tak své tělo nevystavovat teplotnímu šoku. Stejně tak, pokud chcete místnost rychleji vytopit, nezapomeňte zavírat dveře a ujistit se, že okna dostatečně těsní. Vhodné je taktéž zakoupení termo závěsů, které daný pokoj ochrání před chladným vzduchem, či naopak horkem. Příležitostně jsou termo závěsy, a nejen ty, součástí Makro akčního letáku, který je opět možné prolistovat na slevovém portálu Kaufino.com. Dalším skvělým způsobem, jak své tělo ubránit před zimou, je volba vhodných pokrmů a nápojů, po čem se v regálech supermarketů porozhlédnout?

Zamyslete se nad volbou pokrmů a nápojů

Pitný režim je nutné dodržovat celoročně, s měnícími se ročními obdobími se však mění i volba vhodných nápojů. Ačkoliv horký čaj vás v zimě prohřeje již během několika málo vteřin, z delšího časového hlediska to může mít úplně opačný účinek. Tělo se po prudkém oteplení začne více potit a tím se ochlazovat. Spíše si tak připravte vlažný čaj, yerba maté nebo jakýkoliv jiný nápoj. Co se týká pokrmů, kromě polévek se vyplatí do svého jídelníčku přidat chilli, skořici, zázvor nebo kurkumu. Stejně tak, pokud v Makro akčním letáku narazíte na zlevněnou růžičkovou kapustu nebo třeba ovesnou kaši, zužitkujte je pro své podzimní či zimní recepty. Skvělou volbu taktéž představují podzimní smoothie recepty, které tělo sice příliš neprohřejí, avšak dodají mu spoustu potřebných vitaminů či jiných živin, díky kterým dojde k podpoření imunity.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *