Jak opravit suché a zničené vlasy

Napsal

Jak opravit suché a zničené vlasyVlasy jsou důležitou ozdobou hlavy, a proto se u nich vyžaduje, aby zářily a oslňovaly. Stačí ale jedna mrazivá zima, nebo ostré paprsky letního sluníčka a vaše vlasy připomínají spíše zacuchaný chemlon. Nemluvě o tom, když vlasy prochází hormonální změnou. To už je úplný konec. Nevězte hlavu. V dnešním článku vám ukážeme, jak vlasům opět vrátit život a pevné zdraví.

Co je příčinou?

Nejčastější příčnou, kvůli které se vlasy stávají poškozenými, je špatná funkce mazových žláz. Jejich primárním úkolem je produkovat tuk, díky němuž jsou pak vlasy hebké a poddajné. Pokud tuk vůbec nevylučují, vlasy se stanou suchými a ztratí svou elastičnost, lesk a také sílu. Na dotyk jsou drsné, špatné se češou a můžeme pozorovat i rozdvojené konečky. Celkově je vlas slabší.

Zastřižení – nejlepší pomoc

Toto řešení se mnohdy ženám moc nelíbí, ale v tomto případě se dá přirovnat k první pomoci záchrany vlasů. Ty už na první pohled budou vypadat zdravější. Navíc se roztřepené konečky srovnají a nebudou s již dále rozdvojovat a poškozovat tak vlasy do hloubky. Poté je důležité pustit se do celkové regenerace.

Zázračný panenský olej

Ta žena, která nedá dopustit na účinek masek, ji může použít i zde. Ostatním postačí zábal z panenského olivového oleje. Zábal pomáhá již po 20 minutách. Odborníci na vlasovou kúru doporučují, abyste si tento způsob regenerace dopřála přes noc. To ovšem vyžaduje noc strávenou s čepicí na hlavě. Ráno si vlasy pečlivě umyjte obyčejným šamponem. Po usušení se vám může zdát, že jsou vaše vlasy mastné. Nebojte, během dne se i zbytek oleje dokonale vstřebá. Na mytí byste neměla používat šampony na zvětšení objemu, který vlasy vysušuje.

Jak pomoci suchým vlasům

Dopřejte jim zdravou výživu, dostatek stopových prvků a vitaminů. Hlavně křemíku a zinku. Oba totiž zaručují správný růst vlasů. Pravidelně a preventivně byste vlasům měla alespoň 1 x týdně dopřát speciální masku. Tu naneste po celé délce vlasu a jemně je masírujte. Vlasy se vám nebudou tolik mastit.

Co rozhodně ne!

Rozhodně omezte vše, co vlasy ještě více namáhá a vysušuje, například barvení na blond či trvalá či jiné chemické zásahy. Jejich působením se odstraňuje kožní maz a vlas se stává porózním, což v této kombinaci prospívá suchosti. Znáte ten efekt, že se vlasy přestávají mastit, když si dáme trvalou, že? Neprospívá též fénování, kulmování a žehlení, které má za následek ztrátu keratinu, který udržuje elasticitu vlasu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *