Jak na uhry?

Napsal

Jak na uhry? To je otázka, která probleskne hlavou každému, kdo se postaví před zrcadlo a se znechuceným výrazem v obličeji zjistí, že už mu akné opět nepěkně hyzdí tvář. Uhry představují naprosto běžný projev kůže, který trápí muže i ženy bez rozdílu věku a ačkoli se nejedná o zdravotní problém, sráží naše sebevědomí – nikdo nechce mít obličej plný nevzhledných pupínků, které okolí jen odradí a znechutí.

shutterstock_405304690

Jestliže i vy na akné trpíte a stále častěji přemýšlíte nad tím, jak na uhry, abyste se nemuseli stydět vystrkovat nos z domu, pak je náš dnešní článek určený právě pro vás. Poradíme vám v něm několik tipů, které by na nezvané pupínky mohly platit a díky kterým byste jim konečně mohli dát sbohem!

Co jsou to uhry?

Uhry představují zanícení kůže, kdy dochází k napadení mazových žláz bakteriemi a ty dají vzniknout hnisu. Ten se následně objeví v podobě pupínku. Příčinou vzniku uhrů je zvýšená funkce mazových žláz související s vyšší hladinou hormonu testosteronu v krvi.

Jak na uhry – osvědčené tipy!

Chcete se pustit do boje s akné a co víc – konečně nad pupínky, které se vám objevují nejen v obličeji, ale i na krku, v dekoltu nebo na zádech, vyhrát? Pak si přečtěte naše tipy, které proti uhrům pomáhají a najděte mezi nimi ten, který pomůže právě vám!

 • Citron

  Citrusy obecně jsou velmi bohaté na vitamín C, a proto se doporučují v době nachlazení. Pomoci vám ale mohou i tehdy, kdy na vaší tváři vyraší pupínky a vy se jich budete chtít zbavit? Jak na to? Vezměte si citron a postižená místa pokapejte jeho šťávou. Ještě lepším řešením je citronový zábal na noc, který si připravíte tak, že vymačkáte šťávu z citronu, smícháte ji s trochou skořice a vše promícháte s trochou vlažné vody. Masku poté nanesete na obličej a půjdete spát, ráno smyjete.

 • Zubní pasta

  Pokud hledáte způsob, jak na uhry, pak si na pomoc můžete povolat i klasickou  bílou zubní pastu, kterou máme všichni doma – myslíme přeci na správnou péči o ústní hygienu a zuby si tak čistíme alespoň 2 x denně! I v tomto případě je nejúčinnější, pokud pastu necháte na obličeji působit přes noc, pokud ale víte, že je to na vás moc, pak si pastu na postižené místo aplikujte přes den a nechte působit minimálně půl hodinky.

 • Pára

  Dalším skvělým pomocníkem proti nehezkým pupínkům je pára, který je obecně pro lidskou kůži prospěšná a to v mnoha ohledech. Pokud trpíte na akné, pak je pára více než vhodnou volbou, protože otevírá ucpané póry a vaše kůže tak bude moci dýchat. Nejenže se tak zbavíte pupínků, ale zmizí i mastnota, špína a bakterie způsobující nepříjemné záněty. Jak na to? Do hrnce dejte vodu, přiveďte ji k varu  poté si nad hrnec sedněte, přikryjte si hlavu ručníkem a nechte páru účinkovat.

 • Máta

  Máta a v ní obsažený mentol pomáhá díky svým antibakteriálním účinkům proti zarudnutí kůže i proti podráždění. Mimo to se osvědčily i jako pomocníci pro boj s akné, kdy zničí bakterie, které uhry způsobují. Jak na to? Rozmačkejte několik lístků čerstvé máty a přiložte je na postižená místa na obličeji nebo kdekoli jinde na těle. Doporučujeme nechat působit alespoň 10 minut, poté lístky sejměte a obličej opláchněte čistou vodou.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *