Jak na trvalý život bez chloupků? Vsaďte na IPL epilátor

Napsal

Jaro je tady – a k němu neodmyslitelně patří i lehké outfity a odhalené nohy. To znamená i častější holení nohou i ostatních partií. Pokud patříte k ženám, které se holí téměř obden a chcete dosáhnout stále hebké kůže bez chloupků, vsaďte na holící technologie moderní doby.

Jednorázová holítka, elektrické holicí strojky, speciální holicí pěny, epilátory nebo voskové pásky. To vše už vyzkoušela snad každá žena, která chce dosáhnout hladce oholeného těla. A není divu. Dnešní svět si zkrátka žádá hladké a půvabné nohy, podpaží bez ochlupení a mladiství vzhled. Abyste toho dosáhli, je nejspíš na čase jít s dobou kupředu.

Různé možnosti holení

Také tak milujete pocit čerstvě oholených nohou, které jsou hebké a hladké? Možná se cítíte i víc žensky, vaše sebevědomí stoupá. Tento pocit si můžete udržet i na delší dobu. Pokud vás nebaví holení každý druhý nebo třetí den, bude nejspíš vhodné vyřadit klasické holicí strojky a jednorázová holítka se žiletkou. Oholení na mnohem delší dobu vám zařídí depilace, často se používají depilační voskové pásky. Tuto metodu však volí jen málokterá žena, je totiž dost bolestivá.

Ani nejrůznější epilátory, které najdete na českém trhu již několik let, nepatří zrovna k těm nebolestivým metodám. Depilace a epilace, při kterých dochází k vytržení chloupku, sice patří k bolestivému zážitku a možnému následnému podráždění citlivé kůže, také vám však hladké oholení vydrží o mnoho déle. A co když existuje bezbolestná a stejně účinná alternativa?

Jak funguje IPL epilátor?

Tento zázračný přístroj, který se již začíná objevovat v mnoha ženských toaletkách, je na první pohled velmi nenápadný. Svým vzhledem může připomínat fén, jeho funkce je však úplně jiná. Intense pulsed light (zkráceně IPL) jsou světelné paprsky, které z přístroje vychází směrem k pokožce. Toto světlo způsobí, že bezbolestně a šetrně odstraní chloupek, který navíc už ani nevyroste. Světelný signál se totiž dostane až do samotného folikulu chloupku, kde zničí veškerý melanin vyživující chlup.

Hlavní výhoda IPL epilátoru

Tou nejhlavnější výhodou tohoto epilátoru je brzké zničení chloupků, které již zkrátka nikdy nenarostou. Obecně tedy platí, že čím častěji budete IPL epilátor používat, tím méně chloupků vám poroste. Druhou významnou výhodou je také naprosto bezbolestné použití, světelné signály totiž nijak nepálí.

Pozor na váš pigment

IPL epilátor však není určený pro všechny ženy. Neměl by se používat v případě velmi citlivé nebo problematické kůže, tam by mohlo dojít k většímu poškození. Tento druh epilace není vhodný ani pro těhotné a kojící ženy. Horší výsledky jsou také u žen s příliš světlým ochlupením, proto se nedoporučuje například blondýnám nebo zrzkám. Také v případě šedých chlupů není výsledek tak pěkný, jak očekáváte. Použití je však vhodné zejména u brunet a černovláska, tmavé chloupky totiž epilátor zničí dokonale.

Příliš dlouhé chloupky epilátor nevezme

Dobrým tipem pro správné použití IPL epilátoru je oholení těla klasickým jednorázovým holítkem. Říkáte si, proč se holit starým způsobem, když už máte nový a moderní přístroj? Důvod je velmi jednoduchý. IPL epilátor totiž nepůsobí na samotný již vyrostlý chloupek, ale přímo na cibulku chloupku, který se nachází v kůži. Čím méně vyrostlých chloupků „bude překážet“, tím lepší výsledek uvidíte.

Trvale bez chloupků

Pokud budete dodržovat doporučený plán holení, můžete být bez nutnosti holení až jeden rok. Díky tomu již nemusíte v létě plánovat holení na dny, kdy se chystáte vytáhnout krátké letní šaty. Pokud budete opravdu holit chloupky pravidelně, brzy se jich zbavíte nadobro.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *