Jak dodat krásu rtům

Napsal

Víte, kam se díváte člověku, když s ním komunikujete? Jednou jsou to oči, podruhé například rty. Tato partie také často přitahuje pozornost mužů. Rty si nemusíte malovat moc a často. Důležité je zvýraznit vaši přirozenost a lehkost. Pokud se vám to povede, muži neodolají.

Přirozená péče je prevencí krásných rtů

Ne každá žena se může chlubit krásou svých rtů. Mezi šťastné patří především ty, které se narodily s plnými a hebkými rty. O něco hůře jsou na tom ženy, jimž příroda nadělila rty suché a úzké. Právě ty se snaží nedostatky zakrývat. První pomocí je samozřejmě jelení lůj. Měl by patřit k základní výbavě dámské kabelky. Jen s ním se totiž vyvarujete náhlého popraskání rtů například vlivem větru, stresu apod. V zimním období navíc rty dokáže ošetřit a ochránit lehká vrstva medu nebo neparfémovaná vazelína. Také vás odlupující kůžička svádí k jejímu okousávání. Pokud ano, použijte obyčejný jelení lůj nebo vepřové sádlo, rty se zahojí a bude i po bolesti. V žádném případě se nedoporučuje, aby ženy líčily poprskané rty rtěnkou či leskem.

Pomoc, opar

Pokud patříte mezi ty, které trpí na častý výskyt oparů, pak z domu určitě nevycházejte bez balzámu či jeleního loje. Slouží totiž jako ochrana před přenosem tohoto virového onemocnění. Když už se ale opar proklube a je v okolí rtů patrný, co nejrychleji použijte nějaké antivirové prostředky, které bezpečně seženete v každé lékárně. Léčbu oparu se nevyplatí podceňovat. Čím déle budete otálet, tím déle se vás opar nepustí. Zkuste se také vyvarovat přehnaného olizování rtů, protože sliny narušují tenké ochranné vrstvy a mohlo by se stát, že vaše rty budou náchylnější k případným onemocněním.

Pokud jste dočetla až sem, získala jste hrubý návod k tomu, jak správně pečovat o své rty. I když se zdá, že je kůže na rtech zdravá, určitě pravidelně používejte jelení loje, rtěnky či balzámy. Rty se tak nevysuší a budou dlouho a stále krásné.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *